НОВИЙ  КУРС  В США

 

Картинки по запросу рузвельт

Ф.Д.Рузвельт.    Президент США

       "Новий курс" має важливе історичне значення

Вперше в історії країни з розвинутою ринковою економікою

спостерігалася підвищена роль державного регулювання

в період кризового стану національного господарства...

     Консерватори  звинувачували Ф. Рузвельта в "соціалізмізації",

проте приватна власність залишалася недоторканною. Не націоналізували жодного підприємства чи банку.

    США запобігли революційній  заміні ладу,

    До 1937 р. за низкою головних економічних показників

США практично вийшли з кризи...

                                     ************************************

 

ЗАСТОСУВАТИ У КОМЕНТАРІ

ОБОВ'ЯЗКОВО:

( велика депресія;  доба"процвітання"; 

1929-33рр.; світова економічна криза ...)

Comments: 62
  • #62

    Унгуряну Катерина М-11 (Monday, 16 October 2023 21:38)

    Після Першої світової війни у США почалася так звана доба «проспіріті», тобто процвітання.
    Під час президентства Куліджа економіка і техногенний процес були на висоті, дуже швидко розширювалась автомобільна промисловість, авіація та зʼявився перший конвеєр у США, але саме його політика пізніше призвела до «Великої депресії».
    Трагедія сторіччя у 1929-1933рр. сталася через крах фондового ринку, що призвела до спаду виробництва, а пізніше до безробіття і кризи перевиробництва.
    Ф.Д. Рузвельт, обраний президентом у 1932р., здійснив «Новий курс» для вирішення питання економічної кризи у США.
    «Новий курс»
    – пряма допомога безробітним
    – проекти громадських робіт(будівництво громадських будівель, доріг, парків)
    – система соціального забезпечення(пенсійний фонд)
    – дозвіл колективного торгування
    – скасування «сухого закону»
    – закон про справедливий найм робочої праці
    Висновок: «Велика депресія» зіграла значну роль у історії та призвела до великих економічних втрат, але за допомогою законів, що входили до «Нового курсу» питання економічної кризи поступово вирішувалося.

  • #61

    Гнатюк Євгенія М-11 (Monday, 16 October 2023 20:13)

    Перша світова війна дала сильний поштовх економічному розвитку США і посилила їхній політичний вплив у світі. Економічне піднесення у США почалося у 1922 р. і продовжувалося до осені 1929 р. Ці роки вважають добою процвітання США.
    Велика депресія — це світова економічна криза, найпомітнішою була у США. Тут вона тривала з жовтня 1929 р. до 1933 р. Велика Депресія була найдовшою, найглибшою та найбільш глобальною економічною кризою 20 століття.
    Велика депресія справила руйнівний вплив практично у всіх країнах. Особисті доходи, податкові доходи, прибутки і ціни впали, одночасно міжнародна торгівля знизилася більш ніж на 50 %. Безробіття в США зросло до 25 %, а в деяких країнах ще вище, навіть до 33 %. Основна причина появи Великої Депресії - криза перевиробництва.
    У листопаді 1932 за цих обставин відбулися чергові президентські вибори. Перемогу на виборах отримав представник демократичної партії Франклін Рузвельт, який виступив з програмою «Нового курсу». "Новий курс" закінчився 1940р. Безробіття почало спадати тільки к 1939 року.

  • #60

    Павленко Данііл М-11 (Monday, 16 October 2023 17:53)

    Велика депресія.

    Велика Депресія – це період в історії, який відомий своєю надзвичайною економічною кризою, що відбулася в Сполучених Штатах Америки та розпросторилася на багато інших країн у 1930-х роках. Ця подія має величезне значення для світової історії, оскільки вона вплинула на життя мільйонів людей та сформувала новий погляд на економічну політику.

    Велика Депресія розпочалася у жовтні 1929 року, коли фондовий ринок в Нью-Йорку зазнав різкого обвалу. Цей крах призвів до банкрутства багатьох компаній, збільшення безробіття та втрати значних сум грошей для багатьох громадян. Люди втратили віру в фінансову систему та владу, і почали втрачати робочі місця та майно.

    У найтяжчий період Депресії, безробіття сягало неймовірних рівнів, і люди стикалися з голодом та бідністю. Багато з них були вимушені жити в таборах для бездомних. Проте, цей період також спричинив соціальні та політичні зміни. Уряди впроваджували нові програми соціального захисту, які спрямовувалися на допомогу громадянам.

    Однією з важливих подій, що допомогли подолати Депресію, був "New Deal" - комплекс програм та реформ, які запровадив президент Франклін Рузвельт. Вони сприяли відновленню економіки та забезпеченню соціального захисту для громадян.

    Велика Депресія залишила великий слід в історії, показавши, наскільки вразлива може бути економіка та як важливо державне регулювання уникнення подібних криз.

  • #59

    Кузьменко Ірина П11 (Monday, 16 October 2023 15:38)

    Велика депресія.

    Депресія тривала до середини 1930-х років і закінчилася, в першу чергу, завдяки діям уряду Франкліна Д. Рузвельта, який впровадив "Новий курс" програму соціальних та економічних реформ для боротьби з кризою. Ці реформи включали в себе:

    - створення робочих місць

    - фінансову реабілітацію банків - регулювання фінансового сектору

    впровадження соціальних програм

    підтримки.

    Велика Депресія залишила глибокий слід у історії США та світу, вона спричинила перегляд підходів до економічної політики та регулювання фінансового ринку, і вона стала важливим важілем для подальшого розвитку економіки та політики в США.

    Доба "Процвітання". В 1920-ті роки США переживали період, відомий як "доба процвітання" або "розцвіт економіки". Цей період характеризувався широким індустріальним і економічним розвитком, збільшенням виробництва та споживання, а також значними інвестиціями в акції на фондовому ринку.

    Світова економічна криза. Однак у жовтні 1929 року розпочалася Світова економічна криза, коли ціни на акції на фондовому ринку США різко впали, викликавши паніку серед інвесторів. Ця криза спричинилася рядом факторів, включаючи надмірне кредитування, знецінення валют, недостатню регуляцію фінансового ринку та низький рівень споживчої активності.

    1929-1933 роки.

    Впродовж наступних років, з 1929-1933 рік, США зіткнулися з надзвичайною безробіттям (понад 25%), зростанням бідності та спадом виробництва. Велика кількість банків і компаній були збанкротовані. Ця криза також мала глобальний вплив і вплинула на інші країни (Канада, країни Африки, Азії, Європи).

  • #58

    Макогін Вікторія П-11 (Monday, 16 October 2023 13:59)

    Велика депресія - це період економічної кризи, яка відбулася в Сполучених Штатах Америки та поширилася на багато інших країн у 1930-х роках. Вона вважається однією з найсерйозніших і найпригніченіших економічних криз в історії.
    Вона виникла внаслідок падіння біржових курсів, кризовий стан банківської системи, зменшення зовнішньої торгівлі, і низьку споживчу активність.
    Велика депресія вплинула на багато аспектів суспільства і призвела до великих змін в економіці та політиці.
    Осн. ознаки: велика безробітність, спад виробництва, банкрутства підприємств і банків, зменшення виробництва та зниження життєвого рівня населення.

    Доба "процвітання".
    Цей період включав в себе індустріальну революцію, розширення західних кордонів країни, виникнення нових технологій і підприємств, підвищення життєвого рівня для багатьох американців та розвиток культури. Він відбувався на проміжках 1923-1929рр.

    1929-1933рр - це період Великої депресії під час якої Америка переживала найсерйознішу економічну кризу в історії країни.

    Світова економічна криза почалася в США у "Чорний вівторок" 29 жовтня 1929 року і отримала назву Великої депресії.

    Висновок
    Події 1929-1933 роки у США залишили великий слід у історії Сполучених Штатах Америки та світовій економіці.


  • #57

    Буц Олександр П-11 (Monday, 16 October 2023 13:01)

    Доба "Процвітання".
    В 1920-ті роки США переживали період, відомий як "доба процвітання" або "розцвіт економіки". Цей період характеризувався широким індустріальним і економічним розвитком, збільшенням виробництва та споживання, а також значними інвестиціями в акції на фондовому ринку.

    Світова економічна криза.
    Однак у жовтні 1929 року розпочалася Світова економічна криза, коли ціни на акції на фондовому ринку США різко впали, викликавши паніку серед інвесторів. Ця криза спричинилася рядом факторів, включаючи надмірне кредитування, знецінення валют, недостатню регуляцію фінансового ринку та низький рівень споживчої активності.

    1929-1933 роки.
    Впродовж наступних років, з 1929-1933 рік, США зіткнулися з надзвичайною безробіттям(понад 25%), зростанням бідності та спадом виробництва. Велика кількість банків і компаній були збанкротовані. Ця криза також мала глобальний вплив і вплинула на інші країни(Канада, країни Африки, Азії, Європи).

    Велика депресія.
    Депресія тривала до середини 1930-х років і закінчилася, в першу чергу, завдяки діям уряду Франкліна Д. Рузвельта, який впровадив "Новий курс" – програму соціальних та економічних реформ для боротьби з кризою. Ці реформи включали в себе:
    - створення робочих місць
    - фінансову реабілітацію банків
    - регулювання фінансового сектору
    - впровадження соціальних програм підтримки.

    Велика Депресія залишила глибокий слід у історії США та світу, вона спричинила перегляд підходів до економічної політики та регулювання фінансового ринку, і вона стала важливим важілем для подальшого розвитку економіки та політики в США.

    Проаналізувавши ситуацію, можу сказати, що цей період був дуже складним для суспільства у США та і мав вплив на весь світ, що означає те, що США була активним учасником у розвитку світу.

  • #56

    Лексіков Дмитро М-11 (Friday, 13 October 2023 14:28)

    Світова Економічна криза.
    Початок кризи саме в США пояснюють такими причинами:
    1) маючи майже половину золотого запасу країн з ринковою економікою, Манхеттен перетворився на світовий фінансовий центр у 1920 р. У фінансовому світі, як і раніше, провідною валютою залишався фунт стерлінгів "Ізоляціонізм” і брак геополітичної економічної політики США сприяли тому, що основну частину коштів, інвестованих за кордон, використовували в економіці країн американського континенту. Банки Нью-Йорка не витримали величезного грошового потоку, і в жовтні 1929 р. відбувся відомий "обвал” із трагічними наслідками для світової громадськості. Це був урок для США, котрі розірвуть з доктриною "ізоляціонізму";
    2) розвиток фермерства. Укрупнення господарств здійснювалося у процесі інтенсифікації виробництва, а місткість внутрішнього і зовнішнього ринків звужувалася. Результатом стало сільськогосподарське перевиробництво. Канада, Австралія й Аргентина потіснили США на зовнішньому ринку в поставках зерно продукції аж до кінця XX ст.;
    3) спостерігалося недовантаження виробництва в традиційних галузях. Економіка потребувала заміни застарілого устаткування в текстильній, взуттєвій та вугледобувній промисловостях і суднобудуванні;
    4) монополія виробництва призвела до значного скорочення малого і середнього підприємництва — головного конкурента.

  • #55

    А.І. (Friday, 13 October 2023 13:10)

    ................................................2023-24 навчальний рік
    ************************************Успішного навчання*********************************

  • #54

    Шилов Ігор К-11 (Wednesday, 23 September 2020 22:55)

    "Новий курс" в США
    Світова економічна криза(Велика депресія) - 1929-33 рр.
    Так, ця криза торкнулася всього світу не зважаючи на індустріально розвинуті країни, але найбільше постраждали США.
    Криза залишила мільйони людей безробітними, понад 26 000 000:
    США - 32% (13,2 млн)
    В.Б. - 22% (2,8 млн)
    Німеччина - 43,8% (15,5 млн).
    Велика депресія - стала найяскравішою проблемою 20ст. Ця криза показала РЕКОРДИ падіння рівня світ. економ. ДоКризова економіка була УСПІШНОЮ (промислове виробництво і торгівля ↑) Але підійшов час кризи обсяг торгівлі індуст. світу зменшуеться на 1/3 порів. з 1928р.
    Виробництво - є, споживачів - немає! НА це вплинуло різка диспропорція в прибутках насел., ложна концентрація грошей в банках...
    Як я вже казав, США постраждала найбільше, будучи світовим лідером в економ. розвитку, тому це і є найцікавіше!
    1930-х початок втручання політики в економічне життя...
    Зрозумівши обсмяг проблемі новообраний президент США Ф.Д.Рузвельд (який обирався на посаду 4 рази) приймае рішення створювати антикризову програму, обіцяючи відновити економіку США, за допомогою вже створенної програми - "Новий курс" впераючисть на витримку та змоги Рузвельда підтримали всі верстви населення. Саме з цього моменту вважаеться початок доби"процвітання"...
    Роблячи висновок можу сказати, що даний період кардинально змінив подальші події та в загальному русло історії, показуючи приклад людських помилок...

  • #53

    Романов Владислав К-11 (Wednesday, 23 September 2020 20:47)

    Велика депресія — загальносвітова потужна економічна криза, яка настала восени 1929 року та тривала до 1933 року в США. Світова економічна криза розпочалася різким падінням цін акцій на нью-йоркській біржі наприкінці жовтня 1929 р. Біржовий крах розорив багато тисяч власників цінних паперів. Одразу ж почався небачений в історії спад промислового виробництва і торгівлі. Мільйони громадян постраждали, втративши своє майно, нагромадження, робочі місця. Безробіття досягло астрономічної цифри - 17 млн. чоловік. У листопаді 1932 за цих обставин відбулися чергові президентські вибори. Перемогу на виборах отримав представник демократичної партії Франклін Рузвельт, який виступив з програмою «Нового курсу».
    Після смерті Рузвельта, зусиллями лівих політичних сил, його образ зазнав звеличування та прославлення, так само як й образ його «Нового курсу».
    Економічна криза в США завдала дуже багато шкоди населенню, промисловому виробництву та торгівлі США. Так випуск автомобілів, виплавляння чавуну і сталі скоротилися на 80%. Зароки кризи збанкрутували 130 фірм, 19 залізничних компаній, 5760 банків.

  • #52

    Андрияш Михайло К-11 (Wednesday, 23 September 2020 20:25)

    «Велика Депресія» - цей термін пояснює загальносвітову потужну економічну кризу. У США вона тривала з жовтня 1929р. до 1933р. Основною причиною Великої Депресії в США називають кризу перевиробництва. Але економічне піднесення у США почалося раніше, ніж в інших країнах - у 1922 р. - і продовжувалося до осені 1929 р. Пов'язані з ним посилення позицій США у світовій економіці, підвищення рівня життя американців отримали в історії назву «проспериті», або «американське процвітання». Отже «Велика Депресія» 1929–1933 років мала великі наслідки для подальшого розвитку країни. Вперше уряд США впровадив такі заходи, як державне втручання в економіку та державний контроль монополій. Також вперше були розроблені масштабні соціальні програми для ліквідації великої прірви між багатими та бідними. Ці нові заходи суттєво змінили обличчя американської економіки та американського капіталу, що особливо стане помітним в наступні десятиліття.

  • #51

    Дмитро Похиленко К-11 (Wednesday, 23 September 2020 20:20)

    «Велика Депресія» найпомітнішою була у США. Тут вона тривала з жовтня 1929 р. до 1933 р. Настала відразу після періоду «нової ери» в історії США, яка була характерною значними економічними успіхами. Основною причиною «Великої Депресії» називають кризу перевиробництва. Кризі передувала низка подій, на які тоді не звернули особливої уваги. У 1928 році завершився будівельний бум. Продаж автомобілів знижувався упродовж дев'яти місяців року. Економіка США вступила у стадію рецесії в серпні — за два місяці до краху біржі.

    За ці два місяці обсяги виробництва впали на 20%, ціни роздрібної торгівлі знизилися на 7,5%, особисті доходи американців — на 5%. У жовтні завалилася біржа: за місяць втрати склали $16 млрд. — астрономічна сума на ті часи. Влада США почала робити перші кроки для підтримки економіки, яка буксувала: Конгрес [US Congress] прийняв закон, покликаний надати фінансову допомогу фермерам.

  • #50

    Малярчук Олександр К-11 (Wednesday, 23 September 2020 20:14)

    Вели́ка депре́сія — загальносвітова потужна економічна криза, яка настала восени 1929 року та тривала до кінця 1930-х років[1]. У різних країнах Велика депресія мала різні хронологічні межі, проте найпомітнішою була в країнах Західної Європи та США.
    По суті, Велика депресія — це світова економічна криза, а сам термін зазвичай вживається щодо Сполучених Штатів Америки. Велика депресія була найдовшою, найглибшою та найбільш глобальною економічною кризою 20 століття[2] і часто використовується як приклад того, наскільки сильно може понизитися рівень світового економічного розвитку[2].
    Велика депресія справила руйнівний вплив практично у всіх країнах, багатих і бідних. Особисті доходи, податкові доходи, прибутки і ціни впали, одночасно міжнародна торгівля знизилася більш ніж на 50 %. Безробіття в США зросло до 25 %, а в деяких країнах ще вище, навіть до 33 %[3].
    Світова економічна криза 1929-1933 рр.
    Наступний циклічний спад виробництва на зламі 20-30-их років вилився у справжню економічну катастрофу, найбільшу в історії індустріального господарства.
    США. Криза розпочалася різким падінням цін акцій на нью-йоркській біржі наприкінці жовтня 1929 р. Біржовий крах розорив багато тисяч власників цінних паперів. Одразу ж почався небачений в історії спад промислового виробництва і торгівлі. Так випуск автомобілів, виплавляння чавуну і сталі скоротилися на 80%. В цілому промислове виробництво і торгівля скоротилися вдвічі. Зароки кризи збанкрутували 130 ніс. фірм, 19 залізничних компаній, 5760 банків.
    Мільйони громадян постраждали, втративши своє майно, нагромадження, робочі місця. Криза призвела до небаченого росту безробіття. На околицях міст виросли "гувервілі" - селища із халуп, у яких жили безробітні та їх сім'ї (названі в "честь" президента США Герберта К. Гувера (1929-1933 рр.). Зростала кількість голодуючих, жебраків. Мав місце масовий рух безробітних, "голодні походи" на Вашингтон. Безробіття досягло астрономічної цифри - 17 млн. чоловік.
    Економічна криза в США поглиблювалася й невпевненими діями уряду, який відмовився від втручання в економічне життя.

  • #49

    Цуркан Василь К-11 (Wednesday, 23 September 2020 19:37)

    Велика Депресія» найпомітнішою була у США. Тут вона тривала з жовтня 1929 р. до 1933 р. Настала відразу після періоду «нової ери» в історії США, яка була характерною значними економічними успіхами.Основною причиною «Великої Депресії» називають кризу перевиробництва.
    Така системна криза не могла не мати своїх причин. І дійсно вчені висунули декілька теорій причини виникнення кризи, які часто суперечать одна одній.
    1.Кейнсіанське пояснення.
    2.Марксистське пояснення.
    3.Теорія біржової бульбашки.
    4.Теорія стрімкого приросту населення.
    На мою думку,криза перевиробництва дуже сильно вплинула на подальший розвиток країни.

  • #48

    Качанов Дмитро К-11 (Wednesday, 23 September 2020 18:53)

    Доба "Процвітання" - епоха 1920-х років в США, Франції, Німеччини та Великобританії. У цей період, були зроблені важливі наукові відкриття та винаходи. В цей час, РАДИКАЛЬНІ змінилася мода і настав світанок джазу. ЛЮДЯМ ЖИЛОСЯ ЧУДОВО. Але нажаль в кінці 20-х років, настала Велика депресія.
    Велика депресія (1929-1933 р.) - світова економічна криза. Початок пішло через біржового краху 1929 року в США. Найбільш порушені країни: США, Канада, Великобританія, Німеччина і Франції. Криза зачепила індустріальні-розвинутості країни. Промисловість скоротилася на 38% !!! А ціни на сільськогосподарську продукцію, впали на 40-60% !!! Найбільше постраждала Німеччина - 5,5 млн. Безробітних (43,8%). США - 13,2 млн (32%). Великобританія - 2,8 млн. (22%). ЦЕ ДУЖЕ БАГАТО! Багато людей не могли зводити кінці з кінцями!
    На мою думку - це трагедія століття. Багато людей залишилися без нічого. Дітям доводилося йти працювати в дуже ранньому віці. Однак така людина як - Франклін Делано Рузвельт, зміг виправити таку жахливу ситуацію в країні.
    Дякую за увагу!

  • #47

    Фісенко Євгеній К-11 (Wednesday, 23 September 2020 18:45)

    «Велика Депресія» у США тривала з жовтня 1929 р. до 1933 р.
    Наслідки Великої депресії :

    1) Було закрито більше як 5 тисяч банків
    2) Акції знецінились на 40 мільярдів доларів
    3) Внаслідок підвищення рівня інфляції значно зросли ціни.
    4) Багато людей опинилося за межею бідності.
    5) Промислове виробництво скоротилося на 50% У п’ять разів зменшилося виробництво автомобілів
    6) 12 мільйонів безробітних (у піковий момент кризи — 15 мільйонів). Безробіття в США зросло до 25 %, а в деяких країнах ще вище, навіть до 33 %.
    7) 5 мільйонів американських фермерів були позбавлені господарства і землі за несплату боргів. Погіршилось становище фермерів, дрібних підприємців, представників середнього класу.

    Доба "Процвітання".
    Економічне піднесення у США почалося раніше, ніж в інших країнах - у 1922 р. - і продовжувалося до осені 1929 р. Пов'язані з ним посилення позицій США у світовій економіці, підвищення рівня життя американців отримали в історії назву «проспериті», або «американське процвітання».

  • #46

    Анатолій Шевчук К-11 (Wednesday, 23 September 2020 18:00)

    "Велика Депресія"
    На мою думку «Велика Депресія» була найпомітнішою у США. Настала відразу після періоду «нової ери» в історії США, яка була характерною значними економічними успіхами і тривала з 1929р. до 1933р.Також депресія вразила індустріально розвинуті країни.
    Основна причина «Великої Депресії» - криза перевиробництва. За роки світової економічної кризи промислові віробництва в передових країнах впали в середньому на 38%. Рівень сільсько-господарського виробництва знизився на 1/3. Нічого подібного раніше не відбувалося. У 1932 році кількість безробітних (зареєстрованих у 32 країнах світу) досягла 26.4млн чоловік. В тому числі у США 13.2млн чоловіка (13.2% від загальної кількості зайнятих у виробництві). Велика Британія 2.8млн(22%), але найбільше безробіття вразило Німеччину - 5.5млн чоловік (43.8%). Обсяг торгівлі індустріально світу зменшився на 1:3 порівняно з 1928 року. Промислове виробництво скоротилося на 50%.Було закрито більше 5 тисяч банків.
    Я думаю, що «Велика Депресія» дуже сильно полинула на наступні кроки країни!!!

  • #45

    Бескровний Іван К-11 (Wednesday, 23 September 2020 17:45)

    Світова економічна криза — термін, який має кілька значень, це "Велика депресія 1930-х років" а також "Економічна криза 2008 року". Про одну з них, а саме "Велику депресію", я і буду розповідати.
    Вели́ка депре́сія — це загальносвітова потужна економічна криза, яка настала восени 1929 року та тривала до кінця 1930-х років. У різних країнах Велика депресія мала різні хронологічні межі, проте найпомітнішою була в країнах Західної Європи та США. В Америці вона тривала з жовтня 1929 р. до 1933 р. Настала відразу після періоду «нової ери» в історії США, яка була характерною значними економічними успіхами. Основною причиною «Великої Депресії» називають кризу перевиробництва.
    По суті, Велика депресія — це світова економічна криза, термін якої зазвичай вживається щодо Сполучених Штатів Америки. Велика депресія була найдовшою та найбільш глобальною економічною кризою 20 століття а також вона часто використовується як приклад того, наскільки сильно може понизитися рівень світового економічного розвитку.
    Промислове виробництво під час цієї кризи скоротилося в США на 46 %, у Великій Британії на 24 %, у Німеччині на 41 %, у Франції на 32 %. Курси акцій промислових компаній впали в США на 87 %, у Великій Британії на 48 %, у Німеччині на 64 %, у Франції на 60 %. Колосальних розмірів досягло безробіття. За офіційними даними, в 1933 році в 32 розвинених країнах налічувалося 30 млн безробітних, у тому числі в США 14 млн.
    «Новий курс» президента Франкліна Рузвельта, суть якого полягала у проведенні державно-монополістичного регулювання економіки, дозволив поступово нормалізувати становище в країні. Політика «Нового курсу» передбачала регулювання цін, ініціювання об'єднання виробників у великі підприємства, соціальну програму — встановлення мінімальної заробітної плати, максимального робочого тижня, введення пенсій працівникам, які досягли 65 років, та ін.
    На висновок можу сказати, що «Велика Депресія» 1929–1933 років мала великі наслідки для подальшого розвитку країни. Вперше уряд США впровадив такі заходи, як державне втручання в економіку та державний контроль монополій. Також вперше були розроблені масштабні соціальні програми для ліквідації великої прірви між багатими та бідними. Ці нові заходи суттєво змінили обличчя американської економіки та американського капіталу, що особливо стане помітним в наступні десятиліття.

  • #44

    Бондаренко Игорь К-11 (Wednesday, 23 September 2020 17:45)

    Під час першої світової війни США була на першому місці по виробництву зброї. Після закінчення війни США не зважилася змінити виробництво і так само продовжувала виготовляти зброю, це і вплинуло на її економіку.
    Президент Герберт Гувер НЕ наважувався виправляти це питання, так на заміну йому прийшов Ф.Д.Рузвельт Який пообіцяв витягнути країну з депресії. Франклін Делано Рузвельт ввійшов в історію, як 32 президент США, обраний на 4 терміни поспіль. Політик вивів країну з Великої депресії, брав участь у створення антигітлерівської коаліції, посприяв зародження ООН.
    Для начала он был губернатором в Нью-Йорк, где он создал Администрацию помощи которая просто развала деньги безработным.
    Він підняв економіку США за допомогою "Нового Курсу".у 1933 році почав здійснюватися Новий курс Рузвельта тоді й розпочалася так названа доба "процвітання". У цього курсу було дві сторони медалі . З однієї сторони він справді допоміг усунити деякі причини винекнення кризи , допоміг найбільш постраждалим верствам населення . Але з іншої сторони навпаки погіршило ситуацію . Найбільш спірним актом було встановлення Національної Адміністрації Відбудови яка здійснила ряд радикальних змін в американській економіці.

    До 1936 року змогли підняти економіку до того рівня що був в кінці 1920р. Але безробіття залишилося високим (11%) хоч значно нижчим , ніж у 1933 р. (25%).
    Навесні 1937р. промислове виробництво США перевищело рівень 1929р. у червні 1937 р. намагаються збалансувати федеральний бюджет . Але знову в амереканьській економіці почалося різке падіння яке тривало 13 місяців , протягом більшої частини 1938 р. Промислове виробництво знизилося на 30% протягом кількох місяців,а виробництва товарів тривалого користування ще більше . Безробіття знову зросло на 14,3% в 1937 а в 1938 на 19%.
    Заходи "Нового Курсу" були напрямовані на приватний бізнес. Почалося контролювання цін на товари, кількість виробленого, ринки збуту, к-сть годин робочого дня.
    Тож на мою думку в той час люди жили якось не ‘’зглажено’’ .То в них був період стабільності то навпаки нестабільності. І все це продовжувалося аж до початку Другої світової війни яка теж дуже сильно підбила економіку усіх держав світу.

  • #43

    Даниил Станченков П-11 (Tuesday, 22 September 2020 07:02)

    Нова адміністрація та конгрес, перш за все, були змушені розібратися з банківсько-фінансовими проблемами. На початку березня 1933 року банки припинили функціонувати. Президент був змушений оголосити надзвичайне положення і зачинити усі банки
    Згідно з банківським законом 1935 року, рада керівників отримала контроль над резервом, який повинен залишатися в банках – членах ФРС. Це означало, що рада зниженням чи підвищенням рівня резерву, мала змогу впливати на ділову активність. Це дуже важливо тому, що діяльність банків опинилась під контролем державної влади
    Першою отримала таку допомогу молодь. З квітня 1933 року, почалось відправлення молоді до лісних таборів, де вони мешкали на повному державному забезпечені терміном 6 місяців. Одночасно з цим, вони отримували платню у розмірі 30 доларів, 25 з яких вони повинні були відіслати до своєї родини. За 1933-1939 роки через ці табори пройшли 2 млн. людей віком до 25 років. Але безробітні це не єдині кому була потрібна допомога.
    Отже, як можна побачити, основним методом боротьби із кризою було державне втручання у всі сфери суспільного життя. Якщо порівняти методи Г. Гувера та Ф. Д. Рузвельта, то можна побачити, що спільного в них нічого нема. Адже, Рузвельт не зважав на те, що держава втручається у справи підприємців та громадян. Він бачив вихід із економічної кризи тільки завдяки державному втручанню та регулюванню урядом економічних відносин між підприємцями.
    Як ми можемо побачити, його програма державного втручання спрацювала. Почав працювати соціальний захист, контроль за виробництвом та збутом продукції, почалось відродження виробництва, і таке інше… Хоча деякі його методи були не зовсім гуманними (знищення сільськогосподарської продукції), але саме завдяки цим методам держава подолала кризу і почала розвиватися.

  • #42

    Лукьянчук Алина (Tuesday, 22 September 2020 06:54)

    кономічна криза в США поглиблювалася й невпевненими діями уряду, який відмовився від втручання в економічне життя.

    Німеччина. Для неї криза мала катастрофічні наслідки. Незважаючи на величезні економічні здобутки, зумовлені "даусизацією", країна опинилася у глибокій кризі. Різко скоротилося промислове виробництво, з'явилася велика кількість банкрутств (біля 30 тис. виробників). Припинили свою роботу навіть окремі галузі (сталеплавильна). Катастрофічне зменшився експорт. Якщо у 1929 р. він оцінювався у 13483 млн. марок, то у 1934 р. впав до 4167 млн. Кількість безробітних у Німеччині досягла 8 млн. чоловік. Німеччина не мала змоги виплачувати репарації.

  • #41

    Барвиненко Артем П-11 (Tuesday, 22 September 2020 06:44)

    Перша світова війна дала сильний поштовх економічному розвитку США і посилила їхній політичний вплив у світі. Економічне піднесення у США почалося у 1922 р. і продовжувалося до осені 1929 р. Ці роки вважають добою процвітання США.
    Велика депресія — це світова економічна криза, найпомітнішою була у США. Тут вона тривала з жовтня 1929 р. до 1933 р. Велика Депресія була найдовшою, найглибшою та найбільш глобальною економічною кризою 20 століття.
    Велика депресія справила руйнівний вплив практично у всіх країнах. Особисті доходи, податкові доходи, прибутки і ціни впали, одночасно міжнародна торгівля знизилася більш ніж на 50 %. Безробіття в США зросло до 25 %, а в деяких країнах ще вище, навіть до 33 %. Основна причина появи Великої Депресії - криза перевиробництва.
    У листопаді 1932 за цих обставин відбулися чергові президентські вибори. Перемогу на виборах отримав представник демократичної партії Франклін Рузвельт, який виступив з програмою «Нового курсу». "Новий курс" закінчився 1940р. Безробіття почало спадати тільки к 1939 року.

  • #40

    Манкевич Валерій МФГ-11 (Monday, 21 September 2020 20:34)



    З 1922р. у США почалось економічне піднесення, воно продовжувалось до 1929 р. Пов'язані з ним посилення позицій США у світовій економиці, підвищення рівня житті американців отрималі в исторії назву "проспериті" або "американське процвітання". А потім наступив крах на Нью-Йорській фондовій біржі і почалась "Велика Депресія, яка тривала з 1929 до 1939 рр. Основна причина - це криза перевиборництва. Термін вживався щодо США,це була найдовша,найглибокіша,найбільш глобальна світова економічна криза. У 1932 р. відбулися президенські вибори, перемогу отримав представник демократичної партиї Франклін Рузвельт,який виступив з програмою "Нового курсу" і пообіцяв "нову угоду з американським народом". Цей вислів став означенням програм економічної політики щодо виходу з Великої Депресії. "Новий курс" закінчився в 1940р.

  • #39

    Высочан Дмитрий МФГ-11 (Monday, 21 September 2020 20:33)

    Ставши президентом під час Великої депресії,Ф Рузвельт почав економіку нових справ, реформу соціальних програм, що зробило його дуже популярним серед населення. Єдиний президент США, що був на посаді понад 2 терміни (а ж 4 терміни). Після початку Другої світової війни він запровадив програму ленд-лізу для підтримки військових союзників і підготував Атлантичну хартію. Коли США вступили у війну в 1941, проводив багато часу в переговорах з главами союзницьких держав.
    Коли Рузвельт вступив на посаду президента, США перебували в небувалій кризі.
    У лютому 1933 року всій банківській справі загрожував крах, і було кілька випадків голодної смерті в країні, яка страждає від надлишку продуктів харчування. Однією з областей, куди відразу після вступу на посаду втрутився уряд Рузвельта, оголосивши чотириденні банківські канікули (Bank holiday) та ввівши «Надзвичайний закон про банки», була система грошового і кредитного обігу США. Президент започаткував політику Нового курсу.
    Перші сто днів Заступивши на посаду, Рузвельт закликав країну до «сміливих і наполегливих експериментів», до пошуку «нових способів подолання труднощів». Президент неодноразово заявляв своє кредо:
    Президент негайно вніс до Конгресу і дістав cхвалення 70 законодавчих актів, направлених на порятунок грошово-кредитної і банківської системи, оздоровлення промисловості, сільського господарства і торгівлі. Всі ці заходи отримали назву «першого Нового курсу», суть якої полягала в проведенні державно-монополістичного регулювання економіки.
    Другий етап «Нового курсу» розпочався зі звернення Франкліна Рузвельта до Конгресу 4 січня 1935 р. в якому він запропонував створити систему соціального страхування та збільшити обсяги суспільних робіт для безробітних. Найпродуктивнішою щодо прийняття рішень виявилась середина 1935 р. Якщо на першому етапі впровадження Нового курсу уряд намагався управляти економікою за допомогою федеральних агенств і регламентування промисловості, то «Другий Новий курс» цілком сприймав реалії ринкової економіки, заснованої на підприємницькій ініціативі. Уряд прагнув регулювати господарську діяльність за допомогою антитрестових законів і державного регулювання. Тим не менше уряд продовжував регулювати аграрний сектор, втановлючи розміри квот, щоб обмежити виробництво, на федеральній владі також лежала відповідальність за дотримання паритету товарних цін. Характерною особливістю Другого Нового курсу стало законодавче запровадження і значне розширення соціальних прав і гарантій найманих працівників.

  • #38

    Слівінський Микита МФг-11 (Monday, 21 September 2020 20:10)

    «Велика Депресія» найпомітнішою була у США. Тут вона тривала з жовтня 1929 р. до 1933 р. Настала відразу після періоду «нової ери» в історії США, яка була характерною значними економічними успіхами. Основною причиною «Великої Депресії» називають кризу перевиробництва.Така системна криза не могла не мати своїх причин. І дійсно вчені висунули декілька теорій причини виникнення кризи, які часто суперечать одна одній.Марксистське пояснення,Кейнсіанське пояснення,Теорія біржової бульбашки...
    Наслідки екокомічної кризи - Було закрито більше як 5 тисяч банків,Промислове виробництво скоротилося на 50%...и тд.
    Велика Депресія» 1929–1933 років мала великі наслідки для подальшого розвитку країни. І це були шаги перші до розвитку країни

  • #37

    Коломієць Анастасія (Monday, 21 September 2020 19:30)

    Велика депресія - загальносвітова потужна економічна криза 1929-1933 років у Західній Європі та США. Вразила індустріально розвинуті країни. Найбільш від неї постраждали найменш забезпечені верстви населення. За роки світової економічної кризи промислові віробництва в передових країнах впали в середньому на 38%. Рівень сільсько-господарського виробництва знизився на 1/3. Нічого подібного раніше не відбувалося. У 1932 році кількість безробітних (зареєстрованих у 32 країнах світу) досягла 26.4млн чоловік. В тому числі у США 13.2млн чоловіка (13.2% від загальної кількості зайнятих у виробництві). Велика Британія 2.8млн(22%), але найбільше безробіття вразило Німеччину - 5.5млн чоловік (43.8%). Обсяг торгівлі індустріально світу зменшився на 1:3 порівняно з 1928 року.

  • #36

    Немченко Эвген (Monday, 21 September 2020 19:25)

    Велика депресія — загальносвітова потужна економічна криза, яка настала восени 1929 року та тривала до кінця 1930-х років. У різних країнах Велика депресія мала різні хронологічні межі, проте найбільш помітною була в країнах Західної Європи та США.
    Великій депресії передували події Біржового краху в США 1929 року — повального спаду цін на акції, що почався 24 жовтня і набув катастрофічних масштабів 28 жовтня. 29 жовтня — день біржового краху на Уолл-стрит.
    За перші ж три роки депресії збанкрутували 4835 банків. А охоплене панікою населення намагалося за першої ж можливості вилучати свої заощадження з уцілілих банків, у результаті чого кількість грошей в обігу зросла з 454 млн доларів в 1929 році до 5699 млн доларів наприкінці 1932 року.
    «Новий курс» президента Франкліна Рузвельта, суть якого полягала у проведенні державно-монополістичного регулювання економіки, дозволив поступово нормалізувати становище в країні. Політика «Нового курсу» включала в себе регулювання цін, ініціювання об'єднання виробників у великі підприємства, соціальну програму — встановлення мінімальної заробітної плати, максимального робочого тижня, введення пенсій працівникам, які досягли 65 років, та ін.
    Ідеї "винятковості" і "стійкого процвітання" в умовах буму (період "проспериті" - процвітання), що передував Великої депресії (1929-1933 рр.), Були нерозривно пов'язані з нарощуванням виробництва предметів масового споживання. Розвиток американського автомобілебудування стало наріжним каменем цього процесу - виробництво автомобілів було доведено до 5 млн штук на рік - рівня, що не досяжного для більшості розвинених країн і понині.

  • #35

    Ворніков Костянтин АГЕ 11 (Monday, 21 September 2020 19:25)

    Ні сам президент Рузвельт, ні його найближче оточення не мали конкретного плану дій. «Новий курс» являв собою, по суті, комплекс окремих, не завжди пов'язаних між собою, заходів і ідей, які пропонувалися мало не щодня. Як правило, деякі з них нашвидкоруч затверджувалися Конгресом, а потім лягали в основу президентської програми.

    Термін «Новий курс», підхоплений газетярами і розрекламований оточенням Рузвельта, мав швидше пропагандистське значення.

    Коли Франклін Рузвельт прийшов до влади, американці були мало не в розпачі. Ніхто не міг взяти кредит. Безробіття сягнуло 25% і навіть більше у великих промислових машинобудівних центрах. Аграрний сектор переживав ще гострішу кризу. Фермери не могли продати свою продукцію. Серія пилових бурь завдала селянам величезних збитків, позичальники тисячами втрачали права на землю та нерухомість. Безробіття залишалось на вкрай високому рівні навіть у 1939 і почало скорочуватися тільки з 1941.

  • #34

    Тимотин Артём П-11 (Monday, 21 September 2020 19:16)

    Запропонована президентом Рузвельтом в 1932р. економічна політика подолання жорстокої економічної кризи 1929р. Політика була спрямована на виправлення недоліків природного розподілу і автоматично діючих механізмів за допомогою організаційних заходів і державного втручання в противагу традиційним принципам невтручання, свободи конкуренції і лібералізму.

  • #33

    Доперук Максим П-11 (Monday, 21 September 2020 19:12)

    Вирішальним у виборах 1933 р. став соціально-політичний фактор. Президентом США було обрано Франкліна Делано Рузвельта (1882—1945), який запропонував для виходу з кризи комплекс реформ — "Новий курс" (під такою назвою уві­йшли в історію широкомасштабні реформи Ф. Рузвельта).
    У світовій історії "Новий курс" — це одна з найбільш відо­мих і ефективних реформ. Ф. Рузвельт провів у життя більше реформ, ніж обіцяв під час передвиборної кампанії. Уже 9 берез­ня було скликано спеціальну сесію Конгресу США і протягом 100 днів закладено основи політики "Нового курсу".

    Могутнім інструментом політики "Нового курсу" і разом з тим його наслідком стали відновлення і розвиток системи державного регулювання ринкових відносин. На відміну від початку 20-х років відновлення етатизації проходило хоч і в кризовий, але мирний період. Тому вона мала не воєнно-полі­тичний, а соціально-економічний характер, а відновлена система досить ефективно розвивалась аж до кінця 60-х років.
    Першим кроком реформ були спроби оздоровлення банків­ської і фінансової системи. У березні 1933 р. в країні було призупинено діяльність усіх банків, що дало змогу призупинити і обмін банкнот на золото. У квітні 1933 р. було ухвалено закон, який забороняв експорт золота, а також указ, за яким громадяни країни були зобов´язані здати банкам наявні у них золоті запа­си на суму більше 100 дол. Це призвело до різкого знецінення національної валюти. Уряд, не відмовляючись у принципі від методу забезпечення банкнот, до кінця 1933 р. здійснив великі закупки грошового металу (на 187,8 млн. дол.) на зовнішньому ринку. Приплив до країни золота знизив його ціну на внутріш­ньому ринку, що дало можливість уряду США уже в січні 1934 р. провести девальвацію валюти країни на 41 %.
    "Законом про золотий резерв" (1934) встановлювалась нова ціна на золото (на рівні 35 дол. за 1 тройську унцію), яка діяла до 1971 р. Одночасно весь золотий запас вилучався із федераль­них резервних банків і передавався Федеральному казначейству. Банкам взамін видавалися золоті сертифікати, які прирівнюва­лись до золота і забезпечували банківський резерв. Проведена девальвація долара сприяла тому, що розподіл доходу змінився на користь промислового, а не позичкового капіталу. Тим са­мим було попереджено масове банкрутство у кредитній сфері, зменшилася заборгованість монополій уряду, зросли експортні можливості США. Другий і третій розділи закону про відновлення промисловості містили також низку положень, які регламентували порядок ви­лучення і витрачання податків, які йшли на організацію громад­ських робіт і виплату допомоги у зв´язку з безробіттям. Створена Конгресом США Адміністрація громадських робіт, якій виді­лялась величезна на той час сума — 3,3 млрд. дол., проводила масштабну діяльність щодо створення нових робочих місць у сфері муніципального господарства, дорожнього будівництва тощо, органі­зації трудових таборів для безробітної молоді у віці від 18 до 25 років. Всього на громадських роботах до початку 1934 р. було зайнято 5 млн. осіб, виплатою допомоги у зв´язку з безробіттям охоплено 20 млн., чисельність молоді, яка працювала у трудових таборах, становила 250 тис. осіб. У таборах молодь мала безкош­товне харчування, ночівлю, форму та отримувала один долар на день. Вони працювали під наглядом інженерно-технічного пер­соналу, у всьому іншому підкорялись офіцерам.

  • #32

    Бойко Стас П-11 (Monday, 21 September 2020 19:04)

    Новий курс (англ. New Deal — «Нова угода») — заходи із запровадження централізованого планування і стимулювання економіки США, які здійснювалися адміністрацією президента США Франкліна Делано Рузвельта задля подолання Великої депресії в 1933-1940.Кредитна криза, яка розпочалась після обвалу на Нью-Йоркській біржі в жовтні 1929, призвела до наростання в США, а згодом і в усьому світі, глибокої економічної, а згодом і політичної кризи. Спроби американської влади підтримати промисловість США захисним митом (Закон Смута-Хоулі про мита), викликали ланцюгову реакцію у провідних країнах світу, що призвело до обвалу зовнішньої торгівлі і зіштовхнуло економіку в депресію.Наслідки нового курсу::Почав працювати соціальний захист.
    Зменшення кількості банків.
    Працевлаштування більшості безробітних (штучне, за рахунок громадських робіт).
    Виникнення «молодіжної політики», як політичного феномену (молодь потрібно було чимось зайняти, аби вона не збільшувала пропозицію на ринку праці, збільшуючи безробіття).
    Збільшення терміну навчання у середній школі з 10 до 12 років задля відтягування часу виходу молоді на ринок праці.
    Девальвація долара США.

  • #31

    Платонова Элизавета, П-11 (Monday, 21 September 2020 18:57)

    У другій половині 20-х років всі провідні країни відновили і потім перевищили довоєнний рівень виробництва. Зросла більше ніж на третину порівняно з довоєнним рівнем світова торгівля. В ті роки американське слово ''просперіті''(процвітання) висловлювало оптимізм і віру, що настала ера безкризового розвитку, неухильного зростання добробуту населення. Важливу роль у забезпеченні економічного зростання у деяких європейських державах відігравало державне регулювання, яке доповнювало ринкові механізми економічного розвитку.

    Економічний розвиток відбувався нерівномірно. США, Франція, Німеччина розвивались відносно швидкими темпами. Англія, країни Південної та Південно-Східної Європи відставали. Нерівномірно розвивались і різні галузі виробництва. Найбільш швидко зростали нові галузі виробництва. Важливим наслідком зростання 20-х років стала взаємозалежність національних економік і глобалізація економічних процесів.

    Економічне зростання стояло на нетривкому грунті. Основною слабкістю росту було непропорційне зростання розриву між масовим виробництвом товарів (пропозицією) і низькою купівельною спроможністю населення (попитом).

    Назрівала криза збуту товару, який накопичувався на складах. Не рятувала реклама, кредит і продаж у розстрочку.



    "Велика депресія" циклічний спад виробництва на зламі 20-30-их років вилився у справжню економічну катастрофу, найбільшу в історії індустріального господарства.
    Криза розпочалася різким падінням цін акцій на нью-йоркській біржі наприкінці жовтня 1929 р. Одразу ж почався небачений в історії спад промислового виробництва і торгівлі. В цілому промислове виробництво і торгівля скоротилися вдвічі.

    Мільйони громадян постраждали, втративши своє майно, нагромадження, робочі місця. Криза призвела до небаченого росту безробіття. На околицях міст виросли "гувервілі" - селища із халуп, у яких жили безробітні та їх сім'ї.
    Зростала кількість голодуючих, жебраків. Мав місце масовий рух безробітних.

    Далі "Новий курс" Ф. Рузвельта. Економічна катастрофа початку 30-их років за своїми кількісними показниками була у США не менше глибока, ніж у Німеччині. Однак у США ресурси для відновлення і подальшого розвитку господарства виявилися більшими.

    Вихід з економічної кризи у США тісно пов'язаний з іменем президента Франкліна Делано Рузвельта, який чотири рази обирався американським народом на цей пост. Програма виходу із кризи відома під назвою "новий курс". Фактично це передвиборна програма Ф. Рузвельта. Здійснювався "новий курс" упродовж 1933-1938 рр.

    Перший етап чинності "нового курсу" тривав з 1933 по 1934 рр. Насамперед проведено реформи у фінансово-кредитній сфері. У березні 1933 р. було закрито всі банки країни, припинено обмін банкнот на золото, яке взагалі вилучалося з обігу.

    А, на другому етапі чинності "нового курсу" (1935-1938 рр.) було прийнято важливі акти соціального характеру. У 1935 р. введено в дію закон про трудові відносини (т. зв. закон Вагнера). У ньому фіксувалося право робітників на об'єднання у профспілки, проведення страйків і підписання колективних угод. Утому ж році вперше в історії США вступив у дію закон про соціальне страхування і допомогу безробітним.

  • #30

    Шамрай Руслан П-11 (Monday, 21 September 2020 18:39)

    "Новий курс"- програма стимулювання ринкової економіки, вихід країни з кризи безробіття, початок нового індустріального суспільства.
    Запропонував цю програму Ф. Рузвельт.
    Протягом з 9го березня по 19 січня було створено цю програму.

    Вона повинна була подолати безробіття,
    АЛЕ, за не достатків робочих місць, у людей не було грошей на покупку товару,
    а значить на заводах склади були переповнені, а якщо на заводі не було продаж, то звільняли працівників.


    План "Нового Курсу" полягав у тому що,
    певна кількість товарів уходила на експорт,певна кількість на внутрішнє використання, так сформувалася ринкова економіка, та знову з'являлися робочі місця.

  • #29

    Дорофеев Денис (Monday, 21 September 2020 18:34)

    Велика депресія- це світова криза яка була найголовнішою проблемою 20 століття. Ця світова криза вдарила по всій Європі, особливо вона вдарила по США.

    В США вона тривала з жовтня 1929 р. до 1933 р. Настала відразу після періоду «нової ери» в історії США, яка була характерною значними економічними успіхами.
    Основною причиною «Великої Депресії» називають кризу перевиробництва.


    За статистичними даними, криза у США спричинила найтяжчі наслідки.

    .Було закрито більше як 5 тисяч банків

    .Акції знецінились на 40 мільярдів доларів
    Внаслідок підвищення рівня, значно зросли ціни

    .Промислове виробництво скоротилося на 50%

    .У п'ять разів зменшилося виробництво автомобілів

    .12 мільйонів безробітних (у піковий момент кризи — 15 мільйонів)

    .5 мільйонів американських фермерів були позбавлені господарства і землі за несплату боргів.

    «Велика Депресія» 1929–1933 років мала великі наслідки для подальшого розвитку країни. Вперше уряд США впровадив такі заходи, як державне втручання в економіку та державний контроль монополій. Також вперше були розроблені масштабні соціальні програми для ліквідації великої прірви між багатими та бідними. Ці нові заходи суттєво змінили обличчя американської економіки та американського капіталу, що особливо стане помітним в наступні десятиліття.

  • #28

    Даниленко Ф.М. П-11 (Monday, 21 September 2020 18:19)

    У світовій історії "новий курс" — одна з найбільш відомих і ефективних реформ. Ф. Рузвельт здійснив більше реформ, ніж обіцяв у передвиборній кампанії. 9 березня скликали спеціальну сесію конгресу США і протягом 100 днів започаткували політику "нового курсу".
    "Новий курс" став початком становлення нової інституціональної моделі США.
    Потужним інструментом політики "нового курсу" і разом з тим його наслідком були формування й розвиток системи державного регулювання ринкових відносин.
    Активна політика державного втручання та збільшення ролі громадських інститутів у суспільстві дали змогу США, по-перше, запобігти революційній (як це не раз відбувалось у Європі) заміні ладу, по-друге, хоч і повільніше, порівняно з окремими європейськими країнами, подолати кризовий стан економіки.
    Досвід реалізації "нового курсу" мав важливе історичне значення: вперше в історії країни з розвинутою ринковою економікою спостерігалася підвищена роль державного регулювання в період кризового стану національного господарства; провідні країни Заходу діяли у напрямі соціально орієнтованої економіки, що зберігається і нині.

  • #27

    Епур Артём П-11 (Monday, 21 September 2020 18:14)

    Велика депресія - це всесвітня криза яка була найглобальнішою проблемою 20 століття. Вона погіршила економіку практично у всіх країнах Європи, але найбільш вона вдарила по економіці США. У світі з'явилося дуже багато безробітних місць - понад 26 000 000, у США - 32% (13,2 млн), Велика Британія - 22% (2,8 млн), Німеччина - 43,8% (15,5 млн).

    Після чого США зрозумiло що треба створювати антикризову програму, яку і зробив нообраний президент Франклін Делано Рузвельт. Він пообіцяв вивести США з економічної кризи за допомогою своєї програми - "Новий курс", і зробив це, його програму підтримали всі верстви населення. Саме цей період в історії називають добою "процвітання".

  • #26

    Антонова Валерія МФГ-11 (Monday, 21 September 2020 17:20)

    Велика депресія справила руйнівний вплив практично у всіх країнах, багатих і бідних. Особисті доходи, податкові доходи, прибутки і ціни впали, одночасно міжнародна торгівля знизилася більш ніж на 50 %. Безробіття в США зросло до 25 %, а в деяких країнах ще вище, навіть до 33 %
    Кредитна криза, яка розпочалась після обвалу на Нью-Йоркській біржі в жовтні 1929, призвела до наростання в США, а згодом і в усьому світі, глибокої економічної, а згодом і політичної кризи.
    У підсумки «Новий курс», був прямим масованим вторгнення держави в сферу соціально-економічних відносин і включали значні елементи регулювання, сприяв пом'якшення проявів кризи.

  • #25

    Іщенко Анастасія МФГ-11 (Monday, 21 September 2020 16:51)

    З 1933 р. президентом США було обрано Франклін Делано Рузвельт
    (1882-1945). До цього моменту положення в країні було надзвичайним. Для виходу з нього були потрібні неординарні заходи. Урядом Рузвельта були здійснені великомасштабні реформи, які увійшли в історію під назвою «Новий курс Рузвельта» .

    Незважаючи на те, що «Новий курс" не був заздалегідь обдуманої системою нововведень, він представляє одну з найвідоміших і ефективних реформ у світовій історії. Рузвельтом проведено в життя більше реформ, ніж було обіцяно в передвиборній кампанії. Вже 9 березня було скликано спеціальну сесія Конгресу і протягом 100 днів (за 3 місяці) закладені основи політики "Нового курсу» .

    Заперечуючи політику «грубого індивідуалізму» Гувера, президент Рузвельт розраховував перебороти кризу шляхом планування господарства, встановлення
    «класового миру» всередині країни і доброго сусідства з іншими країнами.

    Теоретичною базою «Нового курсу» стало вчення видатного англійського економіста Джона Мейнарда Кейнса (1883-1946). В умовах глибоких змін в економіці капіталістичних країн при пануванні монополій Кейнс і його послідовники визнавали необхідним участь держави в регулюванні господарського життя.

    Виходячи з цього, основною метою реформ Рузвельта стало активне втручання держави в процес суспільного відтворення.

    У здійсненні «Нового курсу» виділяють два етапи: початковий - з
    1933 до 1935 рр.. і другий етап - з 1935 р., коли позначилися зрушення вліво.

  • #24

    Кулішова Ангеліна МФГ-11 (Monday, 21 September 2020 16:42)

    Ні сам президент Рузвельт, ні його найближче оточення не мали конкретного плану дій. «Новий курс» являв собою, по суті, комплекс окремих, не завжди пов'язаних між собою, заходів і ідей, які пропонувалися мало не щодня. Як правило, деякі з них нашвидкоруч затверджувалися Конгресом, а потім лягали в основу президентської програми.

    Термін «Новий курс», підхоплений газетярами і розрекламований оточенням Рузвельта, мав швидше пропагандистське значення[3][4].

    Коли Франклін Рузвельт прийшов до влади, американці були мало не в розпачі. Ніхто не міг взяти кредит.
    Я важаю що після смерті Рузвельта, зусилля лівих політичних сил, зазнав прославлення, так само як й образ його «Нового курсу»

  • #23

    Сєвєрновська Наталія МФГ-11 (Sunday, 20 September 2020 20:12)

    Новий курс — заходи із запровадження централізованого планування і стимулювання економіки США, які здійснювались адміністрацією президента США Франкліна Делано Рузвельта задля подолання Великої депресії в період між 1933 і 1940 рр. Ні сам президент Рузвельт, ні його найближче оточення не мали конкретного плану дій. «Новий курс» являв собою, по суті, комплекс окремих, не завжди пов'язаних між собою, заходів і ідей, які пропонувалися мало не щодня. Як правило, деякі з них нашвидкоруч затверджувалися Конгресом, а потім лягали в основу президентської програми.

    Термін «Новий курс», підхоплений газетярами і розрекламований оточенням Рузвельта, мав швидше пропагандистське значення[3][4].

    Коли Франклін Рузвельт прийшов до влади, американці були мало не в розпачі. Ніхто не міг взяти кредит. Безробіття сягнуло 25% і навіть більше у великих промислових машинобудівних центрах. Аграрний сектор переживав ще гострішу кризу. Фермери не могли продати свою продукцію. Серія пилових бурь (англ. dust bowl) завдала селянам величезних збитків, позичальники тисячами втрачали права на землю та нерухомість[5] Безробіття залишалось на вкрай високому рівні навіть у 1939 і почало скорочуватися тільки з 1941.[6]

    Після смерті Рузвельта, зусиллями лівих політичних сил, його образ зазнав звеличування та прославлення, так само як й образ його «Нового курсу». Понині не існує одностайності серед економістів відносно того, чи сприяв «Новий курс» подоланню Великої депресії, чи він тільки поглибив її. На мою думку Новий курс сприяв подоланню Великої депресії

  • #22

    Чернова Олеся МФГ-11 (Sunday, 20 September 2020 20:06)

    Велика депресія (1929-39) це найглибша та найтриваліша економічна криза в історії західного світу. У Сполучених Штатах, Велика депресія почалася незабаром після краху фондового ринку – у жовтні 1929 року, який посіяв паніку на Уолл-стріт знищила активи мільйонів інвесторів. Протягом наступних кількох років, рівень споживчих витрат та інвестицій впав, викликаючи різке зниження обсягів промислового виробництва та підвищення рівня безробіття. До 1933 року, коли Велика депресія досягла свого найнижчої точки, близько 13 – 15 мільйонів американців були безробітними і розорилася майже половина банків.
    Хоча заходи та реформи адміністрації президента Франкліна Д. Рузвельта і допоміги зменшити деякі наслідки Великої депресії, у 1930-і роки, економіка ще не змогла відновитись в повній мірі до показників 1929 року. Тільки у 1939 році,розпочаті президентом Рузвельтом перетворення були спрямовані на вихід із кризи і на піднесення економіки. Повністю цієї мети так і не було досягнуто.

  • #21

    Карагодіна Анастасія АРБ-11 (Sunday, 20 September 2020 09:54)

    Різке безробіття у 32 країнах в які входять США (25% - 33%),Велика Британія (30%), Німеччина (43,8%) . Скорочення виробництва у США на 46%,Велика Британія на 24%,Німеччина на 41%,Франція на 32%.Зниження міжнародної торгівлі на 50%. І все це назвали Великою депресіею або Світова економічна криза.
    У США до початку кризи 1% американців мали надвисокі прибутки , а 24 % мали наднизькі . А виробництво продукцій було дуже розвинено , але ціни на ці продукції були не малі . Тому більшість населення не могли дозволити собі таку розкішь . Із цього ми бачимо що технічний прогрес пішов на багота далі ніж економічні можливості населення . Біржові епукуляції, що спричинили штучне завишення вартості Акцій .Із-за цього тисяча підприемств стали банкротами. У банках почали робити нереальні проценти на кредитах , в умовах винекнення рабтової кризи, позичальники не змогли повернути гроші . Відсутність контролю держави за діями бізнесу.
    1932р.до влади прийшов Ф.Д.Рузвельт щоб подалати кризу він запропунував "Новий курс". у 1933 році почав здійснюватися Новий курс Рузвельта тоді й розпочалася так названа доба "процвітання". У цього курсу було дві сторони медалі . З однієї сторони він справді допоміг усунити деякі причини винекнення кризи , допоміг найбільш постраждалим верствам населення . Але з іншої сторони навпаки погіршило ситуацію . Найбільш спірним актом було встановлення Національної Адміністрації Відбудови яка здійснила ряд радикальних змін в американській економіці.
    До 1936 року змогли підняти економіку до того рівня що був в кінці 1920р. Але безробіття залишилося високим (11%) хоч значно нижчим , ніж у 1933 р. (25%).
    Навесні 1937р. промислове виробництво США перевищело рівень 1929р. у червні 1937 р. намагаються збалансувати федеральний бюджет . Але знову в амереканьській економіці почалося різке падіння яке тривало 13 місяців , протягом більшої частини 1938 р. Промислове виробництво знизилося на 30% протягом кількох місяців,а виробництва товарів тривалого користування ще більше . Безробіття знову зросло на 14,3% в 1937 а в 1938 на 19%.
    Мій висновок що у весь цей час від 1929 - 1939 р . світ жив як на хвилях . То все було більш-меншь добре, то зовсім усе погано.Технології швидко розвивалися, але гамонець в людей не встигав поповнюватися грошима тай ще багато людей залишалися безробитними, бо бильшисть компаний припиняли працю . І все це продовжувалося аж до початку Другої світової війни яка теж дуже сильно підбила економіку усіх держав світу.

  • #20

    Ерошенко Петр М-11 (Monday, 07 October 2019 17:55)

    Во время первой мировой войны США была на первом месте по производству оружия. После окончания войны США не решилась изменить производство и так же продолжала изготавливать оружие, это и повлияло на ее экономику. Президент Герберт Гувер не решался исправлять этот вопрос, так на замену ему пришел Ф.Д.Рузвельт который пообещал вытащить страну
    из депрессии. Для начала он был губернатором в Нью-Йорк, где он создал Администрацию помощи которая просто развала деньги безработным.
    Рузвельт говорил:"этот храм, который, когда мы его завершим, больше не будет храмом менял и нищих.Камень за камнем мы возводим колонны, которые будут поддерживать этот храм" это закон о восстановлении промышленности мира который предполагал так называемую честную конкуренцию то есть предпринимателям чётко говорили вы должны производить вот это это решит государства и платить такую зарплату рабочим которые устанавливали совместно с профсоюзом
    В итоге «Новый курс», являвшийся прямым массированным втор­жением государства в сферу социально-экономических отношений и включавший значительные элементы регулирования, способствовал смягчению проявлений кризиса.

  • #19

    Максим Колесников К-11 (Monday, 30 September 2019 18:48)

    Франклин Делано Рузвельт вошел в историю, как 32 президент США, избранный на 4 срока подряд. Политик вывел страну из Великой депрессии, участвовал в создании Антигитлеровской коалиции, поспособствовал зарождению ООН.

    Будущий политик родился 30 января 1882 года в усадьбе Гайд-парка города Нью-Йорка. Семья принадлежала к респектабельным столичным кругам. Отец Джеймс Рузвельт, выходец из голландского рода Розенфельдов, которые переселились в Новый Свет еще в конце XVII столетия, занимался коммерцией, фермерством, владел несколькими транспортными и угледобывающими компаниями. Мать, урожденная Сара Делано, также принадлежала к старинному европейскому роду французских гугенотов, переселенцев де ла Нуа. Разница между супругами составляла 26 лет. Для Джеймса это был второй брак после того, как он овдовел. От первой жены у Рузвельта-старшего остался сын, ровесник второй супруги.
    Для себе я взяв дуже багато інформації яка була дуже цікава,і на парах у вчителя Коріневська А.І можно дізнатися дуже цікаві факти...

  • #18

    Халюза Ярослав К-11 (Saturday, 28 September 2019 19:36)

    Франклін Делано Рузвельт
    Став президентом під час Великої депресії. Єдиний президент США, що був на посаді понад 2 терміни (4 терміни).
    Підняв економіку США за допомогою "Нового Курсу".
    Заходи "Нового Курсу" були напрямовані на приватний бізнес. Почалося контролювання цін на товари, кількість виробленого, ринки збуту, к-сть годин робочого дня.
    Його звинувачували в тому, що його дії були похожі на встановлення соціалістичного ладу.

  • #17

    StockAntoinette (Wednesday, 26 June 2019 10:23)

    9

  • #16

    LongmanAlsop (Thursday, 06 June 2019 17:38)

    9

  • #15

    Марченко Олена ЕС-11 (Thursday, 21 December 2017 19:05)

    Новий курс (англ. New Deal, дослівно — «Нова угода») — заходи із запровадження централізованого планування і стимулювання економіки США, які здійснювались адміністрацією президента США Франкліна Делано Рузвельта задля подолання Великої депресії в період між 1933 і 1940 рр.

    "Новий курс" — не попередньо продумана система нововведень, а реакція на кризу; він мав емпіричний характер. Про це свідчать два факти:
    1) теоретичне обґрунтування подібних заходів здійснено у праці Дж.М. Кейнса "Загальна теорія зайнятості, процента і грошей", опублікованій лише в 1936 р.;
    2) тільки через два роки антикризова політика набула певного послідовного характеру.
    Тобто, залишаючись на позиціях ринкової економіки, вихід із економічної кризи адміністрація президента віднайшла в соціально орієнтованій економіці, економіці з посиленням ролі держави та суспільних інститутів в її регулюванні.
    Коли Франклін Рузвельт прийшов до влади, американці були мало не в розпачі. Ніхто не міг взяти кредит. Безробіття сягнуло 25% і навіть більше у великих індустріальних машинобудівних центрах. Аграрний сектор переживав ще гострішу кризу. Фермери не могли продати свою продукцію. Серія пилевих бурь завдала аграріям колосальних збитків, позичальники тисячами втрачали права на землю та нерухомість] Безробіття залишалось на вкрай високому рівні навіть у 1939 р., і почало скорочуватись тільки починаючи з 1941 р.

    Наслідки:
    • Почав працювати соціальний захист.
    • Зменшення кількості банків.
    • Працевлаштування більшості безробітних.
    • Девальвація долара.

  • #14

    Екатерина Агаева (Monday, 18 December 2017 13:37)

    США в 20-ті роки. Доба Процвітання. Сполучені Штати раніше від інших високорозвинутих країн вступили в період стабілізації. США отримали найбільше від участі в Першій світовій війні. 3 країни-боржника США перетворились у кредитора, а воєнні замовлення дали могутній поштовх економічному розвитку. Крім цього, США стали країною, де нова техніка, технології і системи управління найбільш широко впроваджувались у виробництво. Америка стала країною масового виробництва. Автомобілі, пральні машини, холодильники, радіоприймачі, фотоапарати, програвачі стали звичайним явищем. Регулярними стали авіаційні пасажирські перевезення.

    У 1922-1929 pp. відбувався бурхливий розвиток промислового виробництва. На кінець періоду США виробляли 44% промислової продукції капіталістичного світу, тобто більше, ніж Великобританія, Франція, Німеччина, Італія та Японія разом узяті.

    Важливим поштовхом до зростання виробництва стало поширення конвеєрного методу масового виробництва.
    Економічне піднесення 20-х років мало ряд особливостей. Суднобудівництво, виробництво залізничного обладнання, текстильна та вугільна промисловості перебували у стані застою. Виробничі потужності в машинобудуванні та металургії не були повністю завантажені. Сільське господарство переживало затяжну кризу. В країні було 2-3 млн. безробітних. З кожним роком зростав обсяг продажу в кредит за рахунок майбутніх доходів населення, що свідчило про звуження внутрішнього ринку та загострення проблем збуту

    Це пояснювалось нерівномірністю розподілу національного багатства. Заробітна плата ледь-ледь збільшилась, в той час як прибутки великих підприємців виросли втричі. Багаті стали багатшими. Вони купували дорогі машини, будинки, яхти, але їх було мало і вони не могли замінити масового споживача в умовах бурхливого розвитку виробництва.

  • #13

    Сергій Чумаченко К-11 (Friday, 08 December 2017 20:07)

    Велика депресія (1929-39) це найглибша та найтриваліша економічна криза в історії західного світу. У Сполучених Штатах, Велика депресія почалася незабаром після краху фондового ринку – у жовтні 1929 року, який посіяв паніку на Уолл-стріт знищила активи мільйонів інвесторів. Протягом наступних кількох років, рівень споживчих витрат та інвестицій впав, викликаючи різке зниження обсягів промислового виробництва та підвищення рівня безробіття. До 1933 року, коли Велика депресія досягла свого найнижчої точки, близько 13 – 15 мільйонів американців були безробітними і розорилася майже половина банків.
    Хоча заходи та реформи адміністрації президента Франкліна Д. Рузвельта і допоміги зменшити деякі наслідки Великої депресії, у 1930-і роки, економіка ще не змогла відновитись в повній мірі до показників 1929 року. Тільки у 1939 році з початком Друої світової війни, яка сприяла остаточному подоланню екнономічної кризи.