Голодне лихоліття 1932- 33-х  -

 

незагойна фізична і духовна рана українського народу,

 

яка пекучим болем пронизує пам'ять

М.Битка,  А.Ковальова, Н.Соколова

 

Write a comment

Comments: 14
  • #1

    А. Коріневська (Friday, 27 November 2020 06:13)

    Завтра - 28 листопада
    Четверта субота місяця
    Відзначаємо річницю
    Страшна т р а г е д і я

    Знаємо...
    Пекучий біль пронизує душу:
    *****************************************с п а с и б і, Аня Ковальова,
    твоя розповідь зворушує серце кожного...

  • #2

    Чернова Олеся (Sunday, 29 November 2020 06:48)

    Лихоліття 1932-33 рр.
    28 листопада, у четверту суботу місяця в Україні вшановують День пам’яті жертв голодоморів. Голодомор – це геноцид Українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити, цілком чи частково українську національну групу. Голодомор спричинив загибель мільйонів українців на території Української СРР і Кубані. Моральний обов’язок держави та суспільства перед минулими та наступними поколіннями – вшановувати пам’ять жертв трагедії. Тому я запрошую вас приєднатись і запалити свічку, пам'ятаючи це ЛИХО і загиблих людей.

  • #3

    Турченко Лера (Sunday, 29 November 2020 16:38)

    Цей День щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада. 2020 році День пам’яті жертв Голодомору припадає на 28 листопада.
    Метою кампанії є вшанування жертв Голодомору в Україні та збереження пам'яті про геноцид українців комуністичним режимом в 1932-33 році. Зокрема, наголосити, що збереження пам'яті - це не абстракція, а конкретні дії, наприклад запис спогадів родичів, які були очевидцями геноциду, передати до музею сімейні реліквії, які належали родичами під час Голодомору чи просто згадати про рідню, якій довелось пережити один з найжахливіших злочинів радянського тоталітарного режиму.

  • #4

    Український Богдан (Sunday, 29 November 2020 19:21)

    1932-1933 рр. - другий із трьох штучний голодомор і найжахливіший з усіх !!
    Голод був актом геноциду, оскільки він був навмисне спрямований проти української нації ! Кількість людей, які загинули від голоду, оцінювалась деякими істориками в 3,941 млн у сільській місцевості на території Української СРР ... Голодомор був спеціально створений Радянською владою для "придушення" українського національного визвольного руху та знищення українських селян !
    Конфіскація зерна та багатоплановий експорт його до Європи ... Не приймання допомоги від інших країн ... Навмисно !
    І навіть причини цього масового вбивства НІКОЛИ не розглядалися у СРСР ... Ніколи . Ніхто не поніс покарання при тому , що найвище керівництво СРСР знало про факти загибелі людей від голоду... НІХТО !!!
    Тому ми повинні пам'ятати цю жахливу подію і знати хто до цього причетний . Тому що товариш який тобі допомогає , може в один момент зробити так , щоб ти страждав - і навіть не "подавати виду" ...
    Пам'ятаємо і шануємо !...

  • #5

    Манкевич Валерій МФГ-11 (Sunday, 29 November 2020 23:10)

    Наймасштабніший Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.
    Ті страшні часи торкнулися і моєї родини,моя прапрабабуся працювала у поміщика служницею , помнила і розповідала про це зважди, коли вся родина збиралась разом. Спочатку ,як було розкулькулення ,а потім про страшний голод.Як від голоду і хвороби у поміщика померла жінка і діти, померли батьки моєї прабабусі, а вона вижила...
    Вона казала що віра в Бога і то що вона була молода і мала міцне здоров'я допомогло їй вижити. Їла вона і коноплю, і лебеду, і мерзлу картоплю і капусту,і навідь горобців.
    Через все життя прабабця пронесла цю страшну пам'ять. Вона завжди казала :"Діти,поважайте хліб, і дай Бог щоб він завжди був у вас!"
    Цю історію мені повідала вже моя матуся .В день пам'яті жертв Голодомору ми запалили з нею свічку і пригадали прапрабабцю, її долю і жіття ще багатьох людей які загинули в ті страшні часи!
    Ми, молоде покоління повинні знати і пам'ятати про це!

  • #6

    Кулішова Ангеліна МФГ-11 (Monday, 30 November 2020 18:36)

    У четверту суботу листопада в Україні вшановують пам'ять мільйонів жертв голодоморів.У цей день українці згадують страшні події минулого сторіччя, коли радянський режим запори голодом тисячі людей голодоморів.Наймасштабніший з них був у 1932-1933 р. Майже 20 країн визнали голод в Україні, геноцидом української нації.
    На вшанування пам’яті загиблих щорічно оголошуюють хвилину мовчання, або всі запалюють свічку, пам'ятаючи цю страшну трагедію.

  • #7

    Карабіненко Дмитро АгЕ 11 (Tuesday, 01 December 2020 09:22)

    Для кожного з нас 1932 та 1933 буде самий жахливий рік, адже саме в цей рік сталася жахлива подія голодомор. Кожної четвертої суботи листопада ми вшановуємо пам'ять погибших в той жахливий час для нашої країни.
    Дуже чудову розповідь нам підготувала Ковальова Анна. Я дуже вдячний її за таку розповідь.

  • #8

    Ворніков Костя АГЕ-11 (Tuesday, 01 December 2020 09:33)

    7 серпня 1932 р. було прийнято постанову "Про охорону майна державних підприємств. колгоспів та кооперації і зміцнення суспільної (соціалістичної) власності", якою розкрадання майна прирівняють до державних злочинів і підлягало суворим видам покарання. 1920р. став роком початку затвердження сталінського тоталітарного режиму в СРСР. Сталін на той час мав уже значну владу і впливав у партії та в народі. Ще одним напрямом спланованої модернізації стала колективізація сільського господарства. Основними елементами колективізації були:
    - усуспільнення землі, засобів засобів виробництва, худоби;
    - позбавлення селян прав розпоряджатися переважною більшістю вирощеної продукції через обов'язкове постачання її державі за значно нижчими від ринкових цінами;
    - «розкуркулення», тобто ліквідація заможних господарств, де використовували найману працю. Сталінське керівництво пішло на це всупереч рішенням XV з'їзду партії, якими політика розкуркулення» визнавалась «неприпустимою»

  • #9

    Бондаренко Игорь К-11 (Wednesday, 02 December 2020 14:56)

    Голодомор страшна трегедія яка відбулася в 1932-33 роках.Цю трагедію вшановують кожної четвертої суботи листопада.ГоЛоДоМоР-акт геноциду українського народу, організований керівництвом уряду СРСР у 1932—1933 роках шляхом створення штучного масового голоду. Убивство голодом відбувалося в Україні й на Кубані.В ці страшні роки люди помирали від багатьох хвороб і в тому числі від голоду.Голодомор викликаний свідомими і цілеспрямованими заходами вищого керівництва Радянського Союзу й Української СРР на чолі зі Сталіним, розрахованими на придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.І я завдячую Ані Ковальовій за її чудову розповідь,яка залишиться в серці кожного студента.Тож давайте пам'ятати про цю страшну подію щоб не допустити її ЗНОВУ.

  • #10

    Слівінський Микита МФг-11 (Wednesday, 02 December 2020 15:00)

    Голодомору 1932-1933 років в Україні.
    День па́м'яті жертв голодомо́рів — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.В цей день відвідують
    поминальне богослужіння й ставлять символічні горщики з зерном і свічки до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні. У всіх городів України ставили квіти, заходах біля Меморіального знаку.

  • #11

    Бескровний Іван К-11 (Wednesday, 02 December 2020 16:08)

    Ці роки були найстрашнішими для українського народу.
    А саме Катастрофа 20 століття, як ще називає сучасна суспільна думка, Голодомор 1932-1933 рр. в Україні. Адже в результаті голоду, масових репресій і депортацій наша країна втратила більше людей, ніж у роки Першої світової і громадянської війн. В Україні стало можливим говорити про голодомор лише після грудня 1987 р. І тільки через 9 років, 26 листопада 1998 р., УКАЗОМ президента України було засновано День пам'яті жертв голодомору (кожна четверта субота листопада). Факт геноциду українців було офіційно визнано у 1932-1933 рр. 11 урядами країн світу, серед яких Австралія, Венгрія, Ватикан, Литва, США і ще декілька стран.

  • #12

    Харковський Євген К-11 (Wednesday, 02 December 2020 18:00)

    Найстрашнішим для України на час 20 століття, а саме в 1932 році- це був голодомор.За час голодомору в країні померло більше людей, а ніж на 1-й світовій війні.І ось в 1933 році ці муки нарешті закінчилися. 26 листопада в 1998 році бв прийнятий офіційний указ призидента України зробити День пам'яті, людям загиблих в ці болісні дні.

  • #13

    Романов Владислав К-11 (Thursday, 03 December 2020 09:28)

    Найстрашнішими часами для України та і СРСР загалом стали часи голодомору з 1932-33рр. На вулицях майже на очах мирних жителів помирали люди через голод. Це були дуже страшні часи. Надіємся це ніколи не повториться

  • #14

    Ромащук Іван К-11 (Thursday, 03 December 2020 09:30)

    1932-1933р. - найстрашніший рік українського народу. Цей рік приніс дуже багато жертв, у людей забирали всю їжу. Людям не було чого їсти, і вони просто помирали, хоча не були ні в чому винні..

 

УРСР, 1932-1933рр.

 

 

А.Ковальова  М.Битка, Н.Соколова

М.Тарасов

Антонова Є.

Н.Улєскова

Л. Гураль

В.Мелихова

К. Реутова

Н.Курамшина

А. Рачицька

К. Станкова    А.Стоянова  Ю. Лисенко   

  А.Більська

М.Ожован

Т .Чуйко

Ф.Русу

Р.Киров

К.Ходякова

Ю.Тарнавська

В.Марангоз    І.Лукашук     Л.Кохановська

Є.Демешко. А.Смелянська  О.Коваленко

А.  Лебединська     М. Ахматова   М.Морозовська

Д.Константинов   Р.Головченко   Л.Гураль

Лунгу П

Севастьянов М

Буханевич М

Донець В.

Стяглій О

Ангелогу І

Драгунов Д

Маслінков А

Якименко Д

Антонова К.

Л.Загорулько

С.Дорошенко

Я.Халюза

                                                             ...