06.06.2014

Історична справедливість: Україну запрошено відзначити

70-річчя відкриття другого фронту 

Як відомо, 6 червня 2014 р. у Франції відбудеться відзначення ювілею висадки союзників у Нормандії. Французький президент Франсуа Олланд запросив  глав держав  взяти участь в урочистих заходах з нагоди свята. Серед запрошених П.Порошенко.

             Таким чином, Франція та інші держави, які в 1944 році взяли участь у відкритті другого фронту в Європі проти нацистської Німеччини, визнають вагомий внесок українського народу у перемозі у Другій світовій війні(1939-45рр)

В коментарях нижче висловіть Вашу думку щодо даної події.

Comments: 19
 • #19

  Максим Т ВЗ-11 (Friday, 10 June 2016 09:24)

  Як відомо, 6 червня 2014 року у Франції відбудеться відзначення ювілею висадки союзників у Нормандії.

  Французький президент Франсуа Олланд запросив переможця демократичних виборів Президента України Петра Порошенка взяти участь в урочистих заходах з нагоди 70-ї річниці висадки союзників у Нормандії, що відбудуться у п'ятницю, 6 червня ц.р.

  Нагадаємо, що інавгурацію новообраного Президента України призначено на 7 червня ц.р.

  Таким чином, Франція та інші держави, які в 1944 році взяли участь у відкритті другого фронту в Європі проти нацистської Німеччини, визнають вагомий внесок українського народу у перемозі у Другій світовій війні.

  Українці гідно воювали на східному (німецько-радянському) фронті у складі Червоної армії та двох польських армій, а на західному (англо-американо-французькому проти гітлерівців у Європі), північноафриканському та тихоокеанському фронтах в лавах армій США, Канади, Франції, Польщі.

  За різними даними, в канадській армії служило від 35 до 50 тисяч українців; серед них, за даними історика Михайла Марунчака (Канада), 11,4% були добровольцями. Близько 40 тисяч українців билося з ворогом у складі армії США. 6 червня 1944 року у 160-тисячному морському десанті на узбережжя Нормандії взяли участь тисячі українців

 • #18

  Чумаченко Максим (Friday, 10 June 2016 08:58)

  Безперечно роль українського народу у Другій Світовій війні 1941-45 рр. є величезна.Чому?
  Всі масові бойові дії проходили на території України.Народ стримував агресора різними методами,навіть ціною власного життя!Україна,після Німеччини,постраджала найбільше,було все зруйноване.Українські люди показували надлюдську хоробрість,вони не боялись смерті!Тому відриття 2 фронту у Нормандії лише добавило сил і надії на найшвидше закінчення війни

 • #17

  Діана Черненко (Saturday, 14 June 2014 12:51)

  Будь-яка війна-це горе,плач і біль, втрата і сподівання.Я вдячна тим країнам які допомогли нашій Вкраїні у Другій світовій війні, не вожливо коли вони прийшли на допомогу вкінці або спочатку, головне вони прийшли і були готові залишити свое життя на фронті заради нашої України....ДЯКУЮ

 • #16

  хАНОНИМ88х (Thursday, 12 June 2014 17:35)

  Власенко.Е Б-11 (Пятница, 06 Июнь 2014 09:18)
  Доброго дня.
  Я думаю, что и без них радянські війська перемогли, тому що:
  Вони внесли свои війська тількі після того, як наші війська почали брати гору над Німецькими загарбниками.И щоб просто допомогли для вигоди собі...
  Их внесок був цінним еле не на стільки чтоб восхваляться ним,я вони це роблять зараз...
  Але все ж ми дякуємо им,за их внесок, він зробив свій повштух, та надав допомогу,це посприяло больше швидкому закінченню цієї страшної війни!
  Дякую за увагу!

  1. Не позорь украинский язык. Ты в школе его вообще учил?
  2. Я смог разобрать только половину из написаного тобой.

  А теперь по теме:
  1. Какая нахрен Украина и второй фронт? Это же даблрукалицо.
  2. "Серед запрошених П.Порошенко. " -> Да потому что он жид. И наши кагтавые друзья празднуют уничтожение вакцины, что должна была избавить мир от них.
  3."Історична справедливість: Україну запрошено відзначити ". По вашему, это достижение? Нунихуяжсебе нас пригласили отпраздновать то, к чему мы не причастны. Но мы ведь тупые скоты, мы захаваем.
  Хрустальной вам ночи и белого дня, товарищи унтерменьши. 88

 • #15

  Чабаненко Олексій (Friday, 06 June 2014 11:37)

  Я вважаю що ці події відіграли велику роль у Другій світовій війні.Було багато люських жертв,багато матерей втратили своїх дітей і ніхто не зможе ім компенсувати цю втрату.Україна також втратиила багато своіх дітей воїнів які мужньо йшли на захист своеї вітчизни!

 • #14

  Чаловка Дима (Friday, 06 June 2014 11:33)

  Так я вражений такими подіями які відбувалися у Францій.
  Все бувае в житі людей втрати , війни , смерті але бувають и позитивні сторони як наприклад що Францію звільнили від Фашізму.

 • #13

  Козаченко Денис (Friday, 06 June 2014 11:31)

  Доброго дня.
  Дякую вам за цей коротонький зміст ,який допоміг мені більше дізнатися про ці події ,які були 6 червня 2014р..На мій погляд те що твориться на Україні мене дуже лякають ,тим що якби було нормальне правління ,не було б того що зараз робиться.
  Випадок в Львові: Йшла молода дівчина по вулиці з дитиною,та й незабаром чується гуркіт не наче щось підірвалось,
  потім дізнаюсь ,що це були мати та донька ,які просто були на прогулянкі ,але все так погано закінчилось дляних.Цим я хотів проголосити що теперешня влада не кудишня для нашого українського наподу.
  Дякую за перегляд.

 • #12

  Николов Петр (Friday, 06 June 2014 11:28)

  Доброго дня.
  Дякую вам Алла Іванівна за цей корисний материал,я б не знав би що 6 червня відбудеться цей ювілей в Франції.Як мені то на Україні зараз таке становище що тут я не знаю коли буде свято.Але я дуже хочу щоб це швидше закінчелось і ми святкували на своїй рідній Україні СВЯТО ПЕРЕМОГИ.Допобачення дякую за цей матеріал.

 • #11

  Алексей Баталов Б-11 (Friday, 06 June 2014 09:19)

  Как не странно, но Украина в составе СССР или УССР вела боевые действия на западном фронте во время ВОВ и не имела отношения к открытию второго фронта против борьбы с фашисткой Германии. К тому же в наше время уже невольно заостряется тема участия так наз "западенців" в борьбе против Красной Армии.
  Само участие и весомость вклада каждый может оценить по такому примеру: Алексей Леонтьевич Ковалёв (Киев, Украинская ССР, СССР, 1925—1997)- советский военнослужащий, гвардии младший сержант, запечатлённый на знаменитом снимке советского фотокорреспондента Е. Халдея «Знамя Победы над Рейхстагом».Флаг привязывал Ковалёв. Ему помогали старшина разведроты Гвардейской Краснознаменной ордена Богдана Хмельницкого Запорожской стрелковой дивизии Абдулхаким Исмаилов из Дагестана (1916—2010) и минчанин Леонид Горычев.Могу поспорить что не каждый знал это, но каждый украинец впору гордится этим! Жаль что мы не можем ответить взаимностью.
  В сложившейся ситуации в стране и "особого" влияния запада такое мероприятие уместно, но не с моей точки зрения.

 • #10

  Власенко.Е Б-11 (Friday, 06 June 2014 09:18)

  Доброго дня.
  Я думаю, что и без них радянські війська перемогли, тому що:
  Вони внесли свои війська тількі після того, як наші війська почали брати гору над Німецькими загарбниками.И щоб просто допомогли для вигоди собі...
  Их внесок був цінним еле не на стільки чтоб восхваляться ним,я вони це роблять зараз...
  Але все ж ми дякуємо им,за их внесок, він зробив свій повштух, та надав допомогу,це посприяло больше швидкому закінченню цієї страшної війни!
  Дякую за увагу!

 • #9

  Пугач Мстислав (Friday, 06 June 2014 09:17)

  Как мы можем участвовать в чужих юбилеях если не можем нормально отпраздновать победу ВОВ ? Как по мне украинский народ не имеет ни какого отношения к Франции потому, что боевые действия против фашистской германии шли на западном фронте.

 • #8

  Алена С (Friday, 06 June 2014 09:14)

  Добрый У цих заходах візьме участь президент Росії Володимир Путін, а також президент США Барак Обама, лідери Франції, Німеччини, Великої Британії та Канади.

  Лідери західних країн сподіваються переконати Путіна в потребі деескалації кризи в Україні, повідомляє Радіо свобода.

  Президент Франції Франсуа Олланд має надію, що за лаштунками урочистостей відбудеться зустріч російського лідера з обраним президентом України Петром Порошенком, і це стане першим кроком на шляху до зниження напруженості.

  5 червня в Брюсселі Група семи попередила Путіна, що цілі сектори російської економіки можуть бути мішенню для санкцій у разі, коли лідер Росії не покладе край «дестабілізаційним» діям на сході України.

  «Ми маємо можливість побачити дії Путіна протягом наступних двох, трьох, чотирьох тижнів, і якщо його курс залишиться незмінним, то ми вже вказали на дії, до яких готові вдатися», –наголосив президент США Барак Обама.

  Група семи також наполягає, щоб Путін визнав переможця демократичних виборів 25 травня Петра Порошенка як наступного президента України. ,я Семіліта Альона!Мене зацікавив такий факт як:70-річчявідкриття другого фронту!
  Як відомо 6. червня 2014 р відбудеться ювілей висадки союзників.

 • #7

  Саша (Friday, 06 June 2014 09:14)

  За роки німецько-радянської війни в лавах Червоної армії воювало загалом понад 30 млн. осіб, з них близько 9 млн. (тобто до 30%) складали наші співвітчизники (за іншими підрахунками, в лавах 26-ти мільйонної Червоної армії було 7 млн. українців). З них на фронтах загинуло від 3,5 до 4,1 млн. військовослужбовців. Ростислав Пилявець, військовий історик, кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Українського інституту національної пам’яті, постійно наголошує, що чимало українців перебували на високих керівних посадах у Червоній армії (зокрема, 9 українців командували фронтами, серед них Єрьоменко, Кирпоніс, Малиновський, Тимошенко, Соколовський, Черняхівський; 300 генералів та адміралів), за виявлений героїзм у боях удостоєні високих урядових нагород, у т.ч. і звання Героя Радянського Союзу. В народній пам’яті навічно закарбовані імена видатних воїнів-українців і знакових осіб: Івана Кожедуба, Олексія Береста, Василя Порика, Кузьми Дерев’янка і багатьох інших.

 • #6

  Никита (Friday, 06 June 2014 09:13)

  Французький президент Франсуа Олланд запросив переможця демократичних виборів Президента України Петра Порошенка взяти участь в урочистих заходах з нагоди 70-ї річниці висадки союзників у Нормандії, що відбудуться у п'ятницю, 6 червня.

  Таким чином, Франція та інші держави, які в 1944 році взяли участь у відкритті другого фронту в Європі проти нацистської Німеччини, визнають вагомий внесок українського народу у перемозі у Другій світовій війні

  В канадській армії служило від 35 до 50 тисяч українців; серед них, за даними історика Михайла Марунчака (Канада), 11,4% були добровольцями. Близько 40 тисяч українців билося з ворогом у складі армії США. 6 червня 1944 року у 160-тисячному морському десанті на узбережжя Нормандії

  Ще з 1 вересня 1939 р. у складі польській армії 150 тис. українців воювали з нацистською Німеччиною, з них 16 тис. загинуло

  Отже, самоповага та відстоювання українським народом власного незалежного, демократичного шляху розвитку країни знаходить визнання провідних держав світу. Це також допомагає утверджувати історичну справедливість – поважати та шанувати вагомий внесок нашого народу у перемозі у Другій світовій війні.

 • #5

  Бажан (Friday, 06 June 2014 09:12)

  Життя людини-це маленька хвиля в безмежному океані.
  Буває так,що в океані піднімаються хвилі,починаеться шторм,і назва цьому шторму-ВІЙНА...
  Людство не можи жити в спокою,адже завжди завжди є ворогуючі сторони.
  Сьогодні,інтереси цих сторін зіткнулися на Україні.
  Україна стала кровавим побоїщем...
  Слов'яни вбивають слов'ян...
  Триває справжня братовбивча війна.
  Люди всієї країни, розумійте,життя-це скарб,і ніхто не має право відібрати його у людини!

 • #4

  Влад Хлещиборщ (Friday, 06 June 2014 09:11)

  На мій погляд, ця інформація в котрий раз доводить, що без українського народу Радянському Союзу було б набагото важче у Другій світовій війні.

 • #3

  Оля Ч. (Friday, 06 June 2014 09:08)

  На данный момент у нас в стране происходит нечто страшное!Люди воюют,убивают и приводят нашу страну к развалу!
  Второй фронт условное наименование во второй мировой войне 1939-1945гг.
  Западноевропейского фронта,который Англия и США должны были открыть в 42-м году.Второй фронт действовал 11 месяцев.Второй фронт сыграл важную роль в ускорении победы над нацистской Германии!

 • #2

  Антонюк Ігор (Friday, 06 June 2014 09:08)

  Доброго дня, мене зацікавила ця інформація, я був радий дізнатися про цю подію, а також мені шкода тих людей які полягли у цьому бою заради своєї волі та країни. Я задоволений цією подачею інформації у цифровому форматі, бо ніколи так не працював з нею. Дякую за новий для мене історичний факт.

 • #1

  А.І. (Friday, 06 June 2014 08:03)

  Операція «Оверлорд» (6 червня 1944 р.) – стратегічна операція військ союзників з метою вторгнення на окуповану німецькими військами територію північно-західної Франції (Нормандія) під час Другої світової війни. Розпочалася з наймасштабнішої у світовій історії висадки повітряного десанту із залученням 12 000 літаків, після чого майже 160 000 солдатів морського десанту на 4 тисячах транспортних суднах та десантних кораблях одночасно перетнули Ла-Манш та вторглися до Франції за підтримки 600 військових кораблів. Головну роль у проведенні операції грали війська Сполучених Штатів, Великої Британії та Канади. Після висадки військові контингенти зі складу Вільної Франції та Війська Польського брали участь у бойових діях, разом з невеликими підрозділами Бельгії, Чехословаччини, Королівств Греції, Нідерландів та Норвегії. Так, було відкрито другій (західний) фронт антигітлерівської коаліції в Європі та прискорено розгром нацистської Німеччини з союзниками і сателітами.
  За довідкою Сергія Бутко , Сергія Горобець
  Український інститут національної пам’яті