1939-1945 рр. Друга світова війна

ПРИЧИНИ ВІЙНИ

1.Несправедливість Версальської системи поставила багато народів у принизливе становище, сприяла приходу до влади сил, що прагнули реваншу та нового переділу світу. Німеччина, Іалія,Японія стали основними ініціаторами війни.
2.Еекономічна криза 1930-х рр. загострила суперечності між країнами світу, що позбавило їх можливості об’єднати зусилля у боротьбі за збереження миру. Систему безпеки, створену в 1920-ті рр., було зруйновано.
3.Політика урядів Англії та Франції, спрямована на «умиротворення» агресора, а також «ізоляція» США, які, оголосивши про нейтралітет, фактично самоусунулися від впливу на розвиток подій у світі.
4.Не останню роль у розв’язанні війни відіграв СРСР, який, підписавши пакт про ненапад з Німеччиною і таємний протокол до нього, відкрив шлях Німеччині для нападу на Польщу.
 Для формування загального уявлення про Другу світову війну доцільно розглянути декілька варіантів її періодизації.

 

 

Write a comment

Comments: 12
 • #1

  Кейль Роман ВЗ - 11 (Friday, 10 June 2016 08:57)

  Друга світова війна - рубіжна й найжорстокіша подія в історії сучасного світу. В неї було втягнуто 67 держав, 80 % населення земної кулі і тривала довгих б років. Вогняний смерч пронісся над величезними територіями Європи, Азії й Африки, охопив простори всіх океанів. У цій війні загинуло близько 60 млн осіб, не говорячи вже про поранених і тих, хто безвісти пропав. Лихо й страждання, які пережили люди, незмірні.

 • #2

  Анастасия Станкова (Friday, 10 June 2016 09:01)

  Коли, я вивчала матеріал, про Другу світову війну, меня дуже обурили дії Німеччини, вони підписала пакт про ненапад на СРСР і самі його ж порушила. Вони були впевнені що зможуть перемогти, але не все йде так як їм заманеться. Хоч і Радяньський Союз був не готовий до війни, але ж все таки вони перемогли. Тому що сильний не той в кого є підготовлена армія та добра зброя, а той хто сильний духом і разом з товарищами намагався йти до перемоги, і дійшовши плічем об пліче до перемоги, ми не переможні, коли разом. Гітлер ставив багато народів в принизливе становище. Німеччина, Італія, Японія стали основними ініціаторами війни. Почалося загострення суперечностей між великими державами через глибоку економічну кризу, та позбавило їх можливості об’єднати зусилля у боротьбі за збереження миру. Перемога союзників вже не викликала сумнівів. Проте їм треба було домовитися про післявоєнний устрій світу і, наперше, Європи. Обговорення цих питань главами трьох союзних держав відбулося в лютому 1945 року в Ялті. На конференції вирішено низку важливих питань: про участь СРСР у війні з Японською імперією, про принципи політики щодо Німеччини і визволених європейських країн, про заснування Організації Об'єднаних Націй(ООН). Рішення, прийняті на Ялтинській конференції на багато років визначили хід післявоєнної історії.
  17 липня розпочалась Потсдамська конференція глав урядів СРСР, США, Великої Британії. На ній домовлено про демілітаризацію, денацифікацію, демократичне перевлаштування Німеччини, вступ СРСР у війну проти Японської імперії та інші питання. 26 липня 1945 року від імені глав урядів Великої Британії, США, Китаю оголошено Потсдамську декларацію 1945 р., що вимагала капітуляції Японії. 2 серпня Потсдамська конференція завершилась.

 • #3

  Скоклева Люда ВЗ-11 (Friday, 10 June 2016 09:02)

  Внаслідок німецько-радянської війни загинуло понад 30 мільйонів осіб. Це був найкривавіший театр воєнних дій під час Другої світової війни. В боях було задіяно найбільше наземних сил за всю історію воєн 20 століття. Конфлікт суповоджувався великими втратами як серед військового, так і цивільного населення. Характерною ознакою протистояння була ідеологічна боротьба — комунізму і націонал-соціалізму, яка сприяла жорстокості у війні. Під час конфлікту обидві сторони широко застосовували тактику «випаленої землі», масові розстріли, знищення населених пунктів тощо.

 • #4

  Чернов Вячеслав ВЗ-11 (Friday, 10 June 2016 09:04)

  Коли, я вивчав матеріал, про Другу світову війну, меня дуже обурили дії Німеччини, вони підписала пакт про ненапад на СРСР і самі його ж порушила. Вони були впевнені що зможуть перемогти, але не все йде так як їм заманеться. Хоч і Радяньський Союз був не готовий до війни, але ж все таки вони перемогли. Тому що сильний не той в кого є підготовлена армія та добра зброя, а той хто сильний духом і разом з товарищами намагався йти до перемоги, і дійшовши плічем об пліче до перемоги, ми не переможні, коли разом. Гітлер ставив багато народів в принизливе становище. Німеччина, Італія, Японія стали основними ініціаторами війни. Почалося загострення суперечностей між великими державами через глибоку економічну кризу, та позбавило їх можливості об’єднати зусилля у боротьбі за збереження миру. Перемога союзників вже не викликала сумнівів. Проте їм треба було домовитися про післявоєнний устрій світу і, наперше, Європи. Обговорення цих питань главами трьох союзних держав відбулося в лютому 1945 року в Ялті. На конференції вирішено низку важливих питань: про участь СРСР у війні з Японською імперією, про принципи політики щодо Німеччини і визволених європейських країн, про заснування Організації Об'єднаних Націй(ООН). Рішення, прийняті на Ялтинській конференції на багато років визначили хід післявоєнної історії.

 • #5

  Максим Т ВЗ11 (Friday, 10 June 2016 09:08)

  вересня 1939 року о 4-45 ранку близько півтора мільйона німецьких солдат увійшло на територію Польщі по всій довжині майже тритисячакілометрового кордону. Одночасно німецька авіація почала бомбардування польських аеродромів, а військові кораблі і підводні човни атакували польські морські бази в Балтійському морі. Нацистський лідер Адольф Гітлер назвав цю операцію оборонною, але Велика Британія і Франція втрутились в конфлікт і 3 вересня оголосили Німеччині війну. Це стало початком Другої Світової війни.
  Для Гітлера загарбання Польщі було частиною плану по розширенню "життєвого простору" для німців - згідно з ним, німці мали б колонізувати слов'янські землі, а самі слов'яни бути перетворені на рабів. Німецька експансія на Схід почалась ще в 1938 році шляхом анексії Австрії і Судетів, а потім і всієї Чехословаччини в 1939 році. Жодна із цих агресій не зустріла серйозної протидії з боку світових держав, і Гітлер розраховував на толерантність західних демократій і щодо завоювання Польщ

 • #6

  Максим Т ВЗ-11 (Friday, 10 June 2016 09:09)

  ля нейтралізації можливого втручання СРСР, 23 серпня 1939 року Німеччина підписала з ним Пакт про ненапад і секретний протокол по переділу польської території. Наступ на Польщу повинен був початись 26 серпня, але був відкладений після того як Гітлер довідався про підписання військового договору між Британією і Польщею. Для імітації польської агресивності щодо Німеччини, нацистська пропаганда використала проблему німецькомовного населення, котре ніби-то зазанає утисків у Польщі, та інсценований есесівцями, переодягнутими в польську уніформу, напад на німецьке прикордонне містечко

 • #7

  Горенко Віталій ВЗ-11 (Friday, 10 June 2016 09:21)

  22 червня 1941 року Німеччина почала наступ на СРСР за декілька днів вона майже знищили половину міст радянського союзу, вони розгромлювали радянські війська ,перетинали блокпости ,хоч в СРСР було більше техніки, вони програвали. .Німеччина, Італія, Японія стали основними ініціаторами війни. Почалося загострення суперечностей між великими державами через глибоку економічну кризу, та позбавило їх можливості об’єднати зусилля у боротьбі за збереження миру. У цій війні загинуло близько 60 млн осіб, не говорячи вже про поранених і тих, хто безвісти пропав. Лихо й страждання, які пережили люди, незмірні.у.

 • #8

  Корольов Віталій ВЗ-11 (Friday, 10 June 2016 09:37)

  1 вересня 1939 року вибухнула найжорстокіша війна у світі ДРУГА СВІТОВА ВІЙНА , яка тривала жорстокі 2194 дні. Війна була жахом для усього людства. Характер війни ділився на два типи для Німеччини , Італії та Японії вона була несправедливою, загарбницькою. А по іншу сторону для США, Франції та Великобританії війна набула об'єктивно справедливого, визвольного характеру.В цій війні люди проявляли свий героїзм, зраду, вірність своій батьківщіні, але більшість агресорів проявляли жахливу жорстокість яку не можливо передати словами.
  Після закінченя жахів 2 вересня 1945 року населеня світу не могло підрахувати точну кількість жертв, приблизно загинуло 60 млн людей, коли гине одна людина то для більшості людей це трагедія, але коли гине більше ніж 60 МЛН чоловік то це є ЖАХОМ для всього населення, є вічним трауром, болем, раною на серці яка ніколи не загоється.
  Друга світова, на мою думку, є ганьбою для людства, як так можна воювати між собою, між усім світом, після кожної війни місця де вона була ще на довгий час буде не придатною для існування.
  Так що ,люди, давайте не будем повторювати помилок наших предків...

 • #9

  Корольов Віталій ВЗ-21 (Tuesday, 22 November 2016 22:40)


  Смерть. Війна. Трагедія, Три слова , але в з ними пов*язані найжахливіший період людства, який залишив рану в кожному нашому сердці.
  Роки які не забудуть тисячі поколінь, роки які памятають мільони. З 1939 по 1945 роки в цей період кожна людина відчула на собі ці три слова, кожна людина пізнала біль, жорстокість цих слів. Я навіть не уявляю яку відчули біль наші предки, в яку трагічну пору вони жили, але в роки, коли по країнам ходила смерть і забирала життя мільонам, життя не було.
  Я родився під мирним небом, в вільній країні, але в наш час в світі є війни за все існування людства на нашій планеті не було такого року чи навіть дня у якому не проливася кров, кров від війни.
  В моїй Україні, в моїй Батьківщіні теж іде війна, війна яка забрала з собою багато молодих хлобців, які тільки почінали ставати на ноги, розуміти життя, розквітати. Їх ми будимо повнити ВІЧНО.
  В цьому році я почув таку фразу: Дітям тяжко хоронити батьків, але ще тяжще батькам хоронити дітей.
  Одержала звістку матуся,
  Що син її впав за Дністром,
  Поїхала мати до сина
  В далекі світи із села
  І білу пшеничну хлібину,
  І вишитий рушник привезла.
  Спинилась вона над водою,
  На скелі Дністровій крутій:
  Могила його під горою
  І камінь гранітний на ній.
  Заплакала: «Сину, мій сину,
  Як довго до тебе я йшла…»
  Могилу, неначе дитину,
  Руками вона обняла…
  А річка шуміла невпинно,
  І тихо шуміла трава,
  І тільки червона калина
  Тремтіла, неначе жива.
  А мати стоїть на колінах,
  І пальці торкають граніт,
  А поруч уся Україна
  В скорботі із нею стоїть…

 • #10

  Чумаченко Сергій К-11 (Monday, 23 October 2017 13:31)

  Трагедія тієї війни, і всі ті, хто воював тоді за Україну, мають бути вшановані. При чому виключення має бути зроблено в індивідуальному порядку лише для тих, проти кого є неспростовні докази, що вони здійснили злочини проти людства. Зрозуміло, що проти цього будуть виступати комуністи, жахливі злочини попередників яких досі не засуджені міжнародним трибуналом. Вони не хочуть визнавати факт зговору двох злочинних режимів, в результаті якого розпочалась Друга світова війна і відбувся розділ Польщі і окупація комуністичним Радянським Союзом території сучасної Західної України, Прибалтики, Молдови. Не хоче визнавати розв'язання другої світової війни комуністичним Радянським Союзом і сучасна Росія, в якій пропагандистська машина почала процес відбілювання і виправдання злочинів сталінського режиму. Але Україна не Росія, ми маємо проявити людяність до всіх, хто з волі людожерських режимів опинився в різних окопах. Це наш обв'язок перед ними. Іншого не дано.

 • #11

  Агаева Екатерина ЕС-11 (Saturday, 10 March 2018 12:05)

  події 1941-1942.
  Важливим елементом підготовки Німеччини до війни з СРСР було використання промислових, сировинних, продовольчих та фінансових ресурсів уярмлених країн.

  Порiвняно з нiмецьким промисловим потенціалом економiчнi потужностi СРСР виглядали скромніше. Доля СРСР сягала 10% свiтового промислового виробництва. Хоча СРСР і випереджав Німеччину у виробництві танків, гармат, літаків, проте відставав у виробництві автоматичної зброї, автотранспорту, засобів зв`язку, оптичних приладів тощо, тобто того, що без чого сучасна війна була неможлива.

  Значну частину стратегічної сировини Вiдповiдно до господарських договорів СРСР поставляв у Німеччину. До початку війни Німеччина отримала від СРСР не менш 2 млн т зерна, кукурудзи, бобових, 1 млн т нафти, 100 тис. т бавовни, тисячі тон кольорових металів тощо. У свою чергу в СРСР з Німеччини поступила значна кількість новітнього промислового обладнання, станків, машин, зразків зброї; радянські спеціалісти знайомилися з німецькою помисливістю, включаючи і воєнні галузі.  Таб.: Промисловий потенціал Німеччини і СРСР напередодні війни  Німеччина та її сателіти

  СРСР

  Вугілля

  Н: 391,2 млн. т

  СРСР: 251,9 млн. т

  Нафта

  Н: 7,7 млн. т

  СРСР: 1,1 млн. т

  Чавун

  Н: 25,3 млн. т

  СРСР: 14 млн. т

  Сталь

  Н: 30,9 млн. т

  СРСР: 19,1 млн. т

  Металоріжучі станки

  Н: 1,7 млн. шт.

  СРСР: 0,71 млн. шт.

 • #12

  Агаева Екатерина ЕС-11 (Saturday, 10 March 2018 12:19)

  події 1941-1942. Продовження.
  Директиву №21 — план “Барбаросса” Гiтлер пiдписав 18 грудня 1940 р. (назву йому придумав сам Гітлер). За цим планом війна на Сході мала розпочатися відразу після весняного бездорiжжя i закiнчитися до настання зимових холодів, тобто протягом травня-листопада 1941 р. У ходi швидкоплинної кампанії мали бути знищенi основнi сили Червоної армії у прикордонних боях, а залишкова держава Росiя могла iснувати лише за лiнiєю Волга — Архангельськ, щоб нiмецька авiацiя мала можливість паралізувати її останнiй промисловий район на Уралi. Ключовим пунктом плану був блискавичний вихiд ударних сил до Москви, в результаті оточення і знищення основного угруповання радянських військ у Білорусії, що мало означати в усiх вiдношеннях “вирiшальний успiх”. Приготування для здійснення операції «Барбаросса» мали бути завершені до 15 травня 1941 р. Але події на Балканах внесли деякі корективи у ці плани.

  Станом на 21 червня на захiдних кордонах СРСР Нiмеччина та її союзники зосередили три групи армiй: група армiй “Пiвнiч” (командуючий фельдмаршал Леєб), найсильнiша група армiй “Центр” (командуючий фельдмаршал Бок), група армiй “Пiвдень” пiд орудою фельдмаршала Рундштедта. Союзники Нiмеччини (Фінляндія, Словаччина, Угорщина, Румунія, Італія, Хорватія) виставили ще 29 дивiзiй i 16 бригад (за іншими даними 42,5 дивізії).

  Кожна з груп мала своє завдання i свiй напрям дiй: “Пiвнiч” — Ленiнград, “Центр” — Мiнськ i Москва, “Пiвдень” — Київ i далi на пiвдень по Днiпру. На території Норвегії і в Фінляндії була розгорнута німецька армія "Норвегія" і 2-а фінська армія. Армія "Норвегія" повинна була оволодіти Мурманськом і Полярним, а фінські війська – сприяти групі армій "Північ" в захопленні Ленінграду. Загалом нiмецьке угруповання разом з союзниками нараховувало 190 дивізій, 5‚5 млн. солдатiв i офiцерiв, 47‚2 тис. гармат, 3,8 тис. танків, близько 5 тис. літаків (За іншими даними: 166 дивізій – 4306800 чол. особового складу, 42601 гармат і мінометів, 4171 танків і штурмових гармат, 4846 літаків).

  Радянський Союз теж готувався до війни. Перед радянським керівництвом лише стояло питання, коли СРСР буде в неї втягнуто? Сталін розраховував, що зможе продиктувати свої умови після того, як Німеччина і Англія взаємно ослаблять один одного. Йшло швидке переозброєння армії, яке передбачалося завершити у 1942 р. Змінювалась її структура. Розроблялися воєнно-стратегічні плани. Одним з таких планів нападу на Німеччину мав назву «Гроза» (не був затверджений). Згідно плану передбачалося: двома угрупованнями з району Бєлостока та Львова завдати охоплюючих ударів з метою оточення основних сил німецьких військ в Польщі з подальшим виходом на Берлін. Третє угруповання радянських військ мало оволодіти нафтовими родовищами в Румунії і тим самим відрізати Німеччину він джерел пального.

  На червень 1941 р. на західному кордоні СРСР було зосереджено 171 дивiзiя Червоної Армії — 3,25 млн. чол., 37,5 тис. гармат, 10,4 тис. танків, а також 8627 лiтакiв (За іншими даними: 190 дивізій – 3289851 особового складу, 59787 гармат і мінометів, 15687 танків, 10743 літака).
  Таким чином плани Червоної Армiї та й сама розстановка збройних сил на західному кордоні свідчать, що Сталін готувався до наступальної, а не до оборонної війни проти Німеччини. Проте рівень підготовки і оснащення Червоної Армії не відповідали сучасним вимогам. Значна частина техніки була небоєздатна, особливо не вистачало засобів зв`язку і транспорту.  Сталінська воєнна доктрина

  1. Радянському Союзу ніколи не прийдеться вести бойових дій на своїй території.

  2. Готуватися слід до наступальної, у випадку нападу противника, а не до оборонної війни.

  3. Будь-яка агресія проти СРСР буде негайно зупинена загальним повстанням пролетаріату країн Заходу.
  Мий висновок:
  Отже мета плану "Барбароса":
  В ході короткочасної військової кампанії розбити війська Червоної Армії, захопити європейську частину СРСР, створити загороджувальний бар'єр по лінії Волга — Архангельськ. Гитлер хотив швидко розгромити Радянську Россию. Це був наступальний план, який розпочався
  22 червня 1941. Але Незважаючи на початковий успіх німецьких військ, завершити операцію у встановлені терміни Вермахту не вдалось, війна переросла в широкомасштабну та довготривалу.